Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Utečenecký tábor v Calais sa zmenil v noci na bojové pole: VIDEO zrážky s políciou

Migranti pri francúzskom prístave Calais
Migranti pri francúzskom prístave Calais
Zdroj: SITA
10.11.2015 14:39

CALAIS - Pri francúzskom prístave Calais došlo z noci nadnes k potýčkam medzi príslušníkmi poriadkovej polície a migrantmi, ktorí tam táboria. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenia tamojších úradov.


Zrážky podľa miestnych humanitárnych pracovníkov vypukli v dôsledku stupňujúcej sa frustrácie utečencov, ktorí sa cez Calais márne pokúšajú dostať do Británie. 

Polícia v Calais uviedla, že migranti na jej príslušníkov, ktorí dohliadajú na neďaleký tábor so 6000 obyvateľmi v noci nadnes a následne aj ráno hádzali kamene a snažili sa tiež zablokovať hlavnú cestu vedúcu k trajektu. Pri zrážkach utrpelo menšie zranenia - najmä pomliaždeniny - 27 príslušníkov polície. 

Humanitárni pracovníci uviedli, že polícia pri zásahu proti zástupu hádžucemu kamene použila slzotvorný plyn. Migranti na margo toho vyhlásili, že iskry z plynu im poškodili stany, pričom niektoré mierne spálili; o nijakých vážnych zraneniach však neinformovali. 

Migranti pri francúzskom prístave
Zdroj: SITA

Migranti pri francúzskom prístave
Zdroj: SITA


Galéria

Migranti pri francúzskom prístave Migranti pri francúzskom prístave Migranti pri francúzskom prístave Migranti pri francúzskom prístave Migranti pri francúzskom prístave

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA,
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články