V Nemecku to vrie kvôli utečencom: Merkelová čelí obvineniu z vlastizrady! | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

V Nemecku to vrie kvôli utečencom: Merkelová čelí obvineniu z vlastizrady!

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Zdroj: SITA
30.10.2015 14:20

BERLÍN - Takmer 400 trestných oznámení na nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú dostala Spolková generálna prokuratúra, okrem iného kvôli údajnej vlastizrade, pretože jej utečenecká politika údajne ohrozuje ústavný poriadok Nemecka.


Informovala o tom stránka spravodajského týždenníka Focus s odvolaním sa na spolkovú prokuratúru. Experti na trestné právo sa podľa nej zhodujú v tom, že žaloby v tomto prípade nemajú šancu na úspech. Hovorkyňa generálneho prokurátora Frauke Köhlerová pre Focus Online uviedla, že všetky trestné oznámenia budú v súlade s platnou legislatívou preskúmané.

V Nemecku platí sprísnený azylový zákon, Merkelová chce pre utečencov školenia

Aj keď sa hovorkyňa o ich konkrétnom obsahu nezmienila, niektoré z nich na webe naznačujú, že Merkelová čelí aj obvineniam z vlastizrady. Už samotná rétorika známych podnetov na spolkovú prokuratúru je veľmi kontroverzná, avšak podľa profesora trestného práva na univerzite v bavorskom Passau Holma Putzkeho podobné podnety bez adekvátneho obsahu nebudú úspešné, pretože podľa dostupných informácií na základe nich nie sú naplnené predpoklady pre trestné stíhanie v zmysle platnej legislatívy.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články