Veľké mierové rokovanie lídrov s Putinom v Moskve sa skončili | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Veľké mierové rokovanie lídrov s Putinom v Moskve sa skončili

Putin na rokovaní s Merkelovou a Hollandom.
Putin na rokovaní s Merkelovou a Hollandom.
Zdroj: SITA
06.02.2015 22:15

MOSKVA - Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Francois Hollande pricestovali dnes do Moskvy, kde budú celý víkend rokovať so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom. Témou bude konflikt na Ukrajine. Dnes sa rokovanie po piatich hodinách skončilo. Pokračovať bude v sobotu telefonickou formou.


Merkelová a Hollande už vo štvrtok odštartovali v Kyjeve mierovú iniciatívu. Do ukrajinskej metropoly pricestovali, aby prerokovali možnosti riešenia tamojšej krízy s najvyšším predstaviteľom krajiny, prezidentom Petrom Porošenkom. Ako povedal francúzsky prezident, do Kyjeva pricestovali s novým návrhom na komplexnú úpravu problematiky na báze územnej celistvosti Ukrajiny.

Veľké mierové rokovanie lídrov
Zdroj: SITA

Merkelová a Hollande vo štvrtok o tejto iniciatíve rokovali v Kyjeve s prezidentom Petrom Porošenkom, dnes o nej rokujúv Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. V Mníchove je počas víkendu očakávaných okolo 20 hláv štátov a vlád a najmenej 60 ministrov. Na konferencii, ktorá sa začala dnes a končí sa v nedeľu, sa zúčastní aj Merkelová, ktorá bude prítomných informovať o výsledkoch rokovaní v Kyjeve a v Moskve.

Veľké mierové rokovanie lídrov
Zdroj: SITA

Stoltenberg privítal mierovú iniciatívu Merkelovej a Hollanda

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg dnes oznámil, že "plne podporuje" mierové iniciatívy pre Ukrajinu, navrhnuté nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom.

Veľké mierové rokovanie lídrov
Zdroj: SITA

"Situácia na východe Ukrajiny je veľmi vážna, je kritická," vyhlásil Stoltenberg po príchode do Mníchova, kde sa zúčastňuje na každoročnej bezpečnostnej konferencii. Stoltenberg vyjadril podporu pre iniciatívu tandemu Merkelová-Hollande už vo štvrtok počas stretnutia ministrov obrany NATO v Bruseli. Dnes zopakoval, že víta všetky nové pokusy, ktoré nemecká kancelárka a francúzsky prezident predkladajú s cieľom nájsť politické riešenie konfliktu na východe Ukrajiny, ktorý si doteraz vyžiadal vyše 5300 mŕtvych.

Veľké mierové rokovanie lídrov
Zdroj: SITA


Galéria

Putin na rokovaní s Putin na rokovaní s

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články