°C

Piatok, 27. november 2020. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Kličko vyzýva na podporu krásnej Ukrajinky: Konflikt s Ruskom ťahá aj do Eurovízie!

Marija Jaremčuková a Vitalij Kličko
Marija Jaremčuková a Vitalij Kličko
Zdroj: eurovision.tv
10.05.2014 18:40

KYJEV – Bývalý majster sveta v boxe Vitalij Kličko, ktorý je šéfom proeurópskej ukrajinskej strany UDAR, vyzval Európanov, aby v dnešnom kodaňskom finále piesňovej súťaže Eurovízia dali hlas jeho krajanke. Medzi jej súpermi sú totiž aj ruské speváčky.


"Hudba, rovnako ako šport, má moc zjednocovať ľudí. V historickej situácii, v akej sa teraz nachádza Ukrajina, by bolo skvelým signálom, keby európske obecenstvo podporilo práve ukrajinskú kandidátku," vyhlásil Kličko v rozhovore, ktorý dnes zverejnil nemecký denník Bild.

Známy svetový šampión ukončil vlani kariéru športovca a dal sa na dráhu politika, aby podporil európske smerovanie svojej krajiny  Teraz sa chystá bojovať o post starostu Kyjeva. Voľby do tohto úradu sa budú konať 25. mája súbežne s prezidentskými voľbami. "Stane sa Veľká cena (Eurovízie) veľkým hlasovaním proti Putinovi?" uvádza veľký titulok Bildu rozhovor s Kličkom. Podľa expertov terajšia ukrajinská kríza určite nenechá chladnou značnú časť publika sledujúceho túto piesňovú súťaž.

Ukrajinská speváčka Marija Jaremčuková môže napríklad spoľahlivo počítať s hlasmi z Poľska. Na druhej strane ruské reprezentantky, dvojčatá Anastasija a Marija Tolmačevové, zrejme nájdu podporu u divákov z Arménska, bývalej sovietskej republiky, ktorá je blízka Rusku.

Marija Jaremčuková – Tick-Tock

Dvojčatá Tolmačevové – Shine


Galéria

Marija Jaremčuková a Vitalij Dvojčatá Tolmačevové Marija Jaremčuková Marija Jaremčuková Marija Jaremčuková Marija Jaremčuková

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
FOTO: eurovision.tv, SITA
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články