Volebné problémy v Ružinove: Obálky nelepia a oznámenia zosnulým | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Volebné problémy v Ružinove: Obálky nelepia a oznámenia zosnulým

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: photl.com
15.03.2014 14:30

BRATISLAVA – Obálky na hlasovacie lístky, ktoré sa nedajú dobre zalepiť či rozosielanie oznámení o konaní volieb i roky zosnulým obyvateľom, aj to sú pripomienky, s ktorými sa na členov okrskových volebných komisií obracajú obyvatelia bratislavského Ružinova pri voľbe prezidenta SR.


"Sme bútľavé vŕby, vypočujeme si ich, ale v tomto im pomôcť nedokážeme," povedala členka jednej z okrskových komisií. V Ružinove zatiaľ prišlo svoj hlas jednému zo 14 kandidátov na prezidenta odovzdať približne 25 percent oprávnených voličov. 

Záujem o prezidentské voľby majú v bratislavskej Petržalke aj mladí ľudia. Na Základnú školu Pankúchova prišlo predpoludním odvoliť približne 20 percent oprávnených voličov. K urnám sa vybrali prevažne mladí ľudia či mamičky s kočíkmi, a to aj napriek tomu, že sídlisko na začiatku Petržalky obývajú prevažne starší obyvatelia. Nápor zákazníkov vo volebné predpoludnie nezvládalo nákupné centrum neďaleko školy na Pankúchovej, kam sa zrejme voliči po odhlasovaní vybrali na nákup. 

Povedzte to na rovinu! #prezident2014

V štvrtých priamych voľbách prezidenta SR sa o prezidentské kreslo uchádza 14 kandidátov. Svoj hlas jednému z nich môžu oprávnení voliči odovzdať vo volebných miestnostiach, ktoré sú dnes otvorené od 07:00 do 22:00. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov voličov, druhé kolo volieb sa bude konať o dva týždne, v sobotu 29. marca. V ňom budú o prezidentské kreslo bojovať dvaja kandidáti, ktorí získajú najväčší počet platných hlasov v prvom kole. Nového prezidenta slávnostne inaugurujú 15. júna.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: photl.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články