Najväčšie volebné incidenty: Pokračovanie v kauze napadnutého webu Roberta Fica! | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Najväčšie volebné incidenty: Pokračovanie v kauze napadnutého webu Roberta Fica!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
29.03.2014 13:55

BRATISLAVA - Ústredná volebná komisia (ÚVK) dnes na svojom prvom zasadnutí vo volebný deň prerokovala 10 podnetov, ktoré poukazovali na porušenie volebného moratória. Jeden z nich odstúpila Rade pre vysielanie a retransmisiu. Pri ostatných konštatovala, že nie je príslušná konať. Informovala o tom zapisovateľka ÚVK Eva Chmelová.


Medzi také podnety patrí aj podnet strany Smer-SD pre plagát Dobrého anjela, ktorý sa objavil pred jednou z volebných miestností v Bratislave. "ÚVK v tomto prípade, ako aj v iných prípadoch, pokiaľ ide o vylepovanie plagátov, hádzanie letákov do schránok alebo reklamu v printových médiách, nie je príslušná konať," dodala Chmelová s tým, že súčasná právna úprava tieto situácie nerieši.

ÚVK sa taktiež zaoberala nespokojnosťou občanov vo veci vydávania nových voličských preukazov či podnetom strany Smer-SD pre napadnutie oficiálnej webovej stránky jej kandidáta. Ako potvrdila Chmelová, toto podanie odstúpila ÚVK Prezídiu Policajného zboru. Komisia sa zaoberala aj informáciou strany SaS o podozrení z kupovania hlasov na východnom Slovensku, ktorú zobrala na vedomie. Chmelová taktiež upozornila, že na niektorých webových stránkach v súčasnosti bežia informácie, že nie je možné voliť s pasom. Zdôraznila, že ide o nepravdivé informácie.

Členovia ÚVK sa nateraz rozišli na kontrolu volebných miestností. Stretnúť by sa mali opäť okolo 15.00 h.

Slováci si dnes volia nového prezidenta SR. Svojmu favoritovi môžu hlas odovzdať v 5958 okrskoch od 07.00 h. Výnimkou je obec Lazany, kde mohli občania hlasovať od 06.00 h. Volebné miestnosti sa zatvoria o 22.00 h a začne sa sčítavanie hlasov.

Priebežné neoficiálne výsledky bude zverejňovať Štatistický úrad SR na dvoch webstránkach na www.volbysr.sk a www.statistics.sk. Oficiálne výsledky potvrdí Ústredná volebná komisia, mala by tak urobiť v nedeľu 30. marca.

Zvolený kandidát sa ujíma funkcie prezidenta SR zložením sľubu. Skladať ho bude 15. júna, keď sa skončí funkčné obdobie súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články