Osočovanie zo strany Sulíka je prejavom zúfalstva, tvrdí kandidát Štefan Škultéty | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Osočovanie zo strany Sulíka je prejavom zúfalstva, tvrdí kandidát Štefan Škultéty

Štefan Škultéty
Štefan Škultéty
Zdroj: Foto: SITA/Tomáš Somr
13.10.2017 17:00

TRENČÍN - Je zúfalé, keď sa predstaviteľ strany, ktorej kandidát skrýva financovanie svojej kampane za neprehľadný stranícky účet, obúva do nezávislého kandidáta, ktorý priebežne a jasne dokumentuje výdavky svojej kampane na svojom transparentnom účte už od júna 2017. V reakcii na výroky, ktoré dnes predniesol líder SaS Richard Sulík, to uviedol nezávislý kandidát na šéfa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Štefan Škultéty.


Podobne, ako kandidátov na post predsedov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Rudolfa Kusého a Pavla Freša, spomenul Sulík i Škultétyho meno ako príklad kandidáta s nejasným financovaním kampane. "Je dôležité vedieť, odkiaľ zobral peniaze, aké sú, koho, čo za to sľúbil, koľko ich je a či je to v súlade s tým, čo zodpovedá jeho majetkovým pomerom," povedal Sulík na Škultétyho adresu.

Dotknutý kandidát to vníma ako snahu očierniť jeho kandidatúru a zároveň prejav neschopnosti lídra liberálov akceptovať súčasný stav. "Je zrejmé, že nebyť nezávislého kandidáta Škultétyho, neexistuje ani opozícia voči županovi zo Smeru,“ zdôraznil Škultéty. „SaS rezignovala na konštruktívnu kritiku a robenie opozičnej politiky a isto by bolo lepšie, keby zvážila stiahnutie svojej kandidátky, ktorá, mimochodom, nevie presvedčiť ani svojich koaličných partnerov o vzájomnej podpore,“ uviedol Škultéty.

O post predsedu TSK sa okrem Škultétyho a Renáty Kaščákovej, kandidátky SaS, OĽaNO, KDH, Nova, Zmena zdola a OKS, uchádzajú aj Jaroslav Baška (Smer-SD, SNS, Most-Híd, Strana zelených), Petra Hajšelová (Sme rodina), Nora Pániková (Strana zelených Slovenska), Igor Valko (Nový parlament) a Ferdinand Vavrík (nezávislý).


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO:
FOTO: SITA/Tomáš Somr

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články