Nedeľa, 5. december 2021. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Zvíťazili sme, vyhlásil Lunter po porážke Kotlebu: VIDEO prvej reakcie, čo sa bude diať v Bystrici

Ján Lunter
Ján Lunter
Zdroj: TASR/Branislav Račko
05.11.2017 12:59

BANSKÁ BYSTRICA - Zvíťazili sme, vyhlásil v nedeľu krátko pred 01.00 h pred médiami kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter, ktorý bol najsilnejším vyzývateľom úradujúceho šéfa kraja Mariana Kotlebu.


Reštauračno-kaviarenským zariadením v centre Banskej Bystrice, kde čakal na rozhodujúce výsledky volieb, sa ozývalo skandovanie "Lunter, Lunter" a "nový župan". Na pódiu spolu s ním stáli kandidáti na poslancov krajského parlamentu, jeho podporovatelia, sympatizanti i synovia. Na otázku, čo urobí ako prvé, ak vyhrá voľby, uviedol: „Otvorím okno a vyvetrám. Potom vyvesím vlajku Európskej únie.“

Lunter všetkým poďakoval za podporu a rovnako kandidátom na šéfa kraja Stanislavovi Mičevovi a Martinovi Klusovi, ktorí sa pred voľbami vzdali svojej kandidatúry v jeho prospech. Podľa neho Slovensku ukázali, že sa dá dohodnúť a veci sa dajú meniť. Lunterova reakcia prišla v čase, keď už boli spočítané takmer dve tretiny volebných okrskov, v ktorých sa mu podľa údajov Štatistického úradu SR podarilo získať cez 45,6 percenta hlasov.

Ján Lunter svoju kandidatúru na post župana BBSK oficiálne potvrdil 4. apríla. Narodil sa v Telgárte a ľudia ho poznajú ako zakladateľa rodinnej firmy vyrábajúcej vegetariánske výrobky v Banskej Bystrici. Počas predvolebnej kampane sa v jeho prospech vzdalo niekoľko kandidátov a podporu mu vyjadrila Strana zelených, Smer-SD, Most-Híd, strana SKOK-ELD, strana Šanca, strana SPOLU – občianska demokracia, Občianska konzervatívna strana, KDH a hnutie Progresívne Slovensko. Za jeho najvážnejšieho protikandidáta bol považovaný doterajší predseda BBSK Marian Kotleba.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: archiv
VIDEO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články