FOTO Rodičom po pôrode podali dcérku: Z toho, čo hneď spravila, zostali úplne unesení | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

FOTO Rodičom po pôrode podali dcérku: Z toho, čo hneď spravila, zostali úplne unesení

Zdroj: Instagram/antonella.vilela
13.10.2019 08:40

RIO DE JANEIRO - Nie je nič čarovnejšie, ako prvýkrát vidieť úsmev vášho dieťaťa. Flávio Dantas a jeho partnerka Tarsila Batistová z Brazílie sú hrdými rodičmi dcérky, ktorá sa usmiala hneď po tom, ako začula otcov hlas. Pár uviedol, že sa s malou Antonellou rozprávali, aj keď bola v matkinom lone.


Každé ráno predtým, než Tarsila odišla do práce, Flávio sa zhováral s dieťaťom v jej lone. Pri hladkaní bruška svojej priateľky bábätku hovoril, že tu preň bude navždy. Keď sa Antonella konečne narodila, dlhé hodiny prihovárania sa k nej im oplatila tým najkrajším spôsobom. Hneď, ako ju zdravotné sestry podali do náručia novopečenej mamičky a ona začula hlas svojho otca, sa zobudila a krásne sa usmiala.

FOTO Rodičom po pôrode
Zdroj: Instagram/antonella.vilela

Rodičia tvrdia, že dcérka na ich hlasy reagovala už v maternici. Vtedy "odpovedala" tým, že Tarsilu kopla do brucha, teraz namiesto kopancov darovala úsmev. 

FOTO Rodičom po pôrode
Zdroj: Instagram/antonella.vilela

Podľa odborníkov podobné prípady nie sú nezvyčajné. Hlas rodičov dokáže s dieťaťom urobiť divy. Je to totiž pre neho upokojujúci zvuk, ktorý často spoznáva ešte v lone matky. Konverzácia s dieťaťom počas tretieho trimestra rozvíja jeho sociálne, emocionálne, jazykové aj pamäťové schopnosti.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články