Romantickejšie vyznanie lásky ste ešte nevideli: Bolo vidno až z vesmíru! | Topky.sk

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Romantickejšie vyznanie lásky ste ešte nevideli: Bolo vidno až z vesmíru!

Za toto musela povedať áno!
Za toto musela povedať áno!, Zdroj: YouTube
05.12.2014 17:00

TOKIO - Japonský umelec odišiel z práce a vybral sa na dlhú cestu po svete, aby priateľku požiadal o ruku tak, ako nikto iný. Za šesť mesiacov prešiel tisíce kilometrov, aby na ostrovoch vyhláskoval Z O B E R S I M A!


Na svoju žiadosť o ruku využil kreatívny Yasushi Takahashi technológiu GPS a mapu, keď cestoval po Japonsku, aby na ostrovoch, ktoré pokrývajú viac ako 7000 kilometrov, vyhláskoval svoj návrh. S pomocou GPS šiel z ostrova Hokkaidó a "trek" ukončil na ostrove Kjúšú, uviedol Daily Mail.

Romantickejšie vyznanie lásky ste
Zdroj: YouTube

Na konci svojej cesty prepichol červené srdce bielym šípom lásky. „Chcel som napísať najväčší návrh na sobáš na svete a zistil som, GPS kresba je tou cestou, ako to urobiť,“ povedal umelec na svoj výkon. Jeho expedícia zaujala ľudí natoľko, že sa objavil v dokumentárnom filme s názvom Walkumentary Series. Ide o online projekt amsterdamskej agentúry pre značku Hi-Tec, ktorá si kladie za cieľ ukázať, aká inšpirujúca môže chôdza byť.

Romantickejšie vyznanie lásky ste
Zdroj: gpsdrawing.info

Takahashi tiež zhotovil krátke video zo svojej cesty, na ktorom je zachytený aj pri najnáročnejších výstupoch na horu Fuji a pri horúcich prameňoch. Umelcov terénny výskum je oficiálne najväčšou sobášnou žiadosťou na svete a je tiež držiteľom Guinnessovho rekordu za najväčšiu svetovú GPS kresbu, pokrývajúcu 7164 km.


Galéria

Za toto musela povedať

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: gpsdrawing.info, Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články