°C

Utorok, 2. marec 2021. Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila.

Nebojte sa povedať NIE

Obal knihy Nebojte sa povedať NIE
Obal knihy Nebojte sa povedať NIE
11.05.2015 00:00

Prestaňte na všetko hovoriť áno, a skúste povedať nie všetkému, čo vám ubližuje. Manželia Altucherovci ponúkajú novú životnú filozofiu, podľa ktorej je slovo ÁNO príčinou všetkého nešťastia v našich životoch. Neveríte? Čítajte ďalej.


Prečo je knižka Nebojte sa povedať NIE pre vás?
Ruku na srdce - koľkokrát ste počuli samých seba povedať áno na nesprávne veci? Či už to boli vyčerpávajúce žiadosti, zlé vzťahy, časovo náročné záväzky?
Koľkokrát ste si želali, aby ste to mohli vziať späť?

Tento svieži, praktický návod vám pomôže získať túto moc a odhaľuje, ako môže správne použité „Nie“ nielen ušetriť váš čas a zbaviť vás problémov, ale môže zachrániť aj váš život.

Na pozadí svojich vlastných príbehov a spätnej väzby od svojich čitateľov a študentov, James a Claudia Azula Altucherovci jasne ukazujú, že máte právo povedať nie všetkému, čo vám ubližuje.
Štandardom, ktoré vám už nestačia.
Ľuďom, ktorí vás oberajú o vašu kreativitu a vyjadrenie.
Presvedčeniam, ktoré vášmu skutočnému ja nesedia.

Že o tomto práve viete? Tak prečo ho nevyužívate a často si to uvedomíte, až keď je neskoro? Naučte sa hovoriť NIE a obmedziť ÁNO v nevhodných situáciách.
Vyskúšajte to a buďte šťastní!

Chcete si zlepšiť život.
A asi chcete byť aj šťastnejší. A chcete vytvoriť a prekonať zopár hraníc, však? Môžu to byť telesné, mentálne, emocionálne alebo dokonca spirituálne hranice. Chcete odstrániť prekážky, ktoré cítite, že vás oddeľujú od toho, čo život môže ponúknuť.

V knihe Nebojte sa povedať NIE autori jasne ukazujú, že každé NIE odstraňuje klietku. Každý stupeň NIE, ktorý opisujú autori v tejto knižke, oslobodzuje.
A tento program pomohol aj im. Dostať negatívne vplyvy z ich života a vytvoriť priestor pre tie pozitívne. Pritiahnuť peniaze, lásku, zdravie a príležitosti.

Prečítajte si úryvok z knihy Nebojte sa povedať NIE:

Ako mi moc veľkého Nie zachránila emocionálny život

JAMES: Prvá žena, s ktorou som sa po rozchode so svojou manželkou stretával, sa ma pol hodiny potom, ako sme sa stretli, spýtala, aké je moje čisté obchodné imanie.

Bol som úprimný a povedal som jej to. „To nie je veľa,“ reagovala.

Inokedy som sa jej spýtal: „Ako to, že si ma ešte nikdy nepredstavila svojim priateľom?“

„Pretože si priveľmi bláznivý,“ odpovedala.

Dávalo to zmysel. Nepredstavím predsa svojich bláznivých priateľov svojim normálnym priateľom. Jeden z jej kamarátov kandidoval do senátu alebo za guvernéra alebo čosi také. Mohlo by to narobiť veľa problémov, keby ho videli poflakovať sa s bláznivou osobou. Ale možno som mohol dostať aj ponuku na miesto viceprezidenta, keby to dotiahol tak ďaleko. 

Raz mi povedala: „Moji ľudia môžu zničiť tvojich ľudí.“

Pochyboval som o tom. Moji ľudia boli v tom čase prevažne zombíci. Vo filmoch často môžete vidieť guvernéra úplne bezmocného voči armáde zombíkov.

Ale nemohol som jej to povedať a odhaliť svoju skutočnú identitu.

Rozišli sme sa. Rád by som si nahováral, že som sa rozišiel ja s ňou, nebyť toho telefonátu, keď mi povedala: „Nie som na teba pripravená. Potrebujem čas. Veľa času.

A nato sme sa rozišli.

Bol som práve v kníhkupectve Borders a ona na prvej inaugurácii prezidenta Obamu. Ešte stále som mal BlackBerry.

Tie veľké tlačidlá, ktoré reagovali na najjemnejší dotyk. Esemeskovali sme si. Spomínam si ako som vyťukával: „r...o...z...c...h...d“ a potom som vymazával. Určite to poznáte. Chýba mi moje BlackBerry.

V tom čase už aj kúsoček čínskeho jedla mohol vyvolať osvietenie. Ľudia dostávali orgazmus z politiky a krajina smerovala k Apokalypse.

Zdalo sa mi, že už pre mňa nie je nič dôležité, okrem samoty, jedenia hotdogov na raňajky, strachu, že sa zosypem a túlania sa po kníhkupectvách v snahe nájsť niekoho, kto so mnou bude tráviť čas.

Strácal som svoju rodinu. Stratil som prácu aj svoj dom. Stratil som milióny dolárov, získal som ich naspäť, zasa ich stratil a tak ďalej.

A práve vtedy sa špinavé, zahmlené, popraskané a zamrznuté okno pre mňa zrazu vyjasnilo. Bol som už mŕtvy. Musel som povedať nie životu, ktorý som si pre seba vytváral od narodenia. Ten život skrátka nefungoval.

Začal som vravieť nie ľuďom, ktorí pre mňa neboli správni. Začal som vravieť nie všetkému, čo som nechcel robiť.

Ak nájdete vo svojej polievke niečo, čo vo vás vyvoláva zhnusenie, nezáleží na tom, koľko vody do nej prilejete alebo koľko rôznych korenín pridáte navrch. Máte vo svojej polievke niečo odporné.

Vravel som áno nevhodným veciam viac ako 20 rokov.

Za pol roka sa môj život úplne zmenil. Stretol som Claudiu. Presťahoval som sa do celkom slušného bytu. Pracoval som na nápadoch, ktoré skutočne zarábali peniaze. A potreboval som stále menej a menej vecí na to, aby som bol šťastný. To je skutočný minimalizmus. To je moc veľkého Nie.

Odvtedy sa môj život každých šesť mesiacov transformuje. Aj v posledných dňoch čo toto píšem, sa udiali pozoruhodné veci. Robil som vo svojej šou interview s Waynom Dyerom, napríklad. Niekedy sa čudujem, ako sa čosi také pozoruhodné vôbec môže stať. Veď neposkytuje až tak veľa rozhovorov a nikdy predtým o mne nepočul.

Keď začnete vravieť nie zlým veciam, všetky Áno sa vynárajú každý deň. Všetky Áno sa vynárajú automaticky, takým štýlom ako úroky v banke.

Môžete si myslieť, že je nemožné povedať nie situácii, v ktorej je zaangažovaných veľa ľudí alebo disfunkčnému zamestnaniu či disfunkčnej rodine. Prosím vás, vypočujte ma a čítajte ďalej. Vždy sa nájde spôsob. Nemusí to byť okamžite, ale dá sa to.

Keď sa ma tá žena spýtala, akú hodnotu má moje čisté obchodné imanie, mohol som povedať jednoducho nie a odísť a nestrácať tak tri mesiace svojho života. Ale i keď to znie veľmi jednoducho, nevedel som, ako to spraviť.

Teraz už viem. Teraz som slobodný. Vyhodil som starú polievku. Konečne môžem ujedať z polievky, ktorú som si práve navaril.

Kniha Nebojte sa povedať NIE sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk. Osobný odber po celej SR zdarma>>


Nástroje k článku


ZDROJ: PR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články