Nitriansky kraj: Niektoré cesty prejazdné len s problémami! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Nitriansky kraj: Niektoré cesty prejazdné len s problémami!

ilustračné foto
ilustračné foto
03.02.2010 17:05

NITRA – Cesty v okresoch Nitra a Zlaté Moravce sú prejazdné, i keď niektoré len s problémami. Od šiestej hodiny sneží a vietor vytvára smerom na juhovýchod záveje a snehové jazyky, v niektorých miestach až do výšky dvoch metrov.


“Sú aj úseky, kde je cesta jednosmerne prejazdná horko-ťažko, pretože aj keď tadiaľ prejde snehový pluh, tak to za ním naveje späť. Naši ľudia sú v teréne od včerajšej nočnej smeny,” informoval dispečer Regionálnej správy a údržby ciest Ján Tupý. Problémy sú najmä na ceste druhej triedy Podhorany – Lefantovce, v úseku Alekšince – Andač – Zbehy, na ceste Alekšince – Lukáčovce a v úseku Nitra – Jarok.

V okrese Nitra je momentálne v teréne šesť posypových vozidiel s radlicami, šesť traktorových radlíc, šípový pluh a snehová fréza. “Zlaté Moravce aj Vráble majú tiež posťahovaných všetkých zmluvných partnerov a majú v prevádzke po tri až štyri sypače s radlicami,” dodal Tupý. Prioritne cestári čistia cesty prvej triedy, na ktorých sa drží štyri až päť centimetrov snehu. Na cestách druhej a tretej triedy je do sedem centimetrov čerstvo napadnutého, kašovitého, miestami utlačeného snehu.

Podľa informácií od krajskej policajnej hovorkyne Boženy Bruchterovej počasie výraznejšie problémy v doprave zatiaľ nespôsobilo. Hlásených majú v kraji osem dopravných nehôd, išlo však len o “ťukance".


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články