Na Záhorí začali s postrekom komárov | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Na Záhorí začali s postrekom komárov

postrek proti komárom
postrek proti komárom
23.07.2009 19:12

BRATISLAVA - V obciach na Záhorí dnes začali s postrekmi proti komárom. Potvrdili to starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič aj starosta obce Vysoká pri Morave Dušan Dvoran. S postrekmi za 300-tisíc € z rezervného fondu vlády začali ráno, pokračovať budú ešte večer.


Podľa Šimkoviča nechajú postreky dva až tri dni pôsobiť, následne začnú s leteckými postrekmi. "Najskôr sa urobia postreky v intraviláne obcí, v uliciach a bažinách, teda tam, kde komáre ľudí najviac obťažujú. Potom sa bude striekať aj v extraviláne, teda v ostatných častiach," spresnil Dvoran.

Striekať sa bude podľa neho v dvoch etapách. Do prvej patria obce Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Suchohrad a Gajary. V druhej etape sú to obce Stupava, Zohor, Lab, Jakubov, Jakubov rybník, Veľké a Malé Leváre. "V lokalitách, resp. lesoch spadajúcich do 4. a 5. pásma ochrany prírody sa budú robiť postreky len na okraji," povedal Dvoran.

"Sme veľmi spokojní aj s tým, že premiér Robert Fico našiel systémové riešenie, aby sme v budúcnosti nechodili po kolenách a žiadali o peniaze na postreky," doplnil Šimkovič. Komáre na Záhorí sa premnožili po tom, čo sa rieka Morava vyliala z koryta.

Prirodzenou liahňou sa pre ne stali vyschýnajúce jazierka, mláky aj bažiny. Podľa starostov je situácia s komármi "neúnosná".

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články