Sobota6. december 2025, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Pri výkopových prácach v Bratislave našli delostreleckú muníciu: Polícia evakuovala budovy a zabezpečila okolie

Ilustračný obrázok Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj )

BRATISLAVA - V stredu popoludní našli pri výkopových prácach v blízkosti Javorinskej ulice v Bratislave delostreleckú muníciu. Polícia vykonala v danej oblasti bezpečnostné opatrenia, pričom pyrotechnik rozhodol o evakuovaní okolitých budov. Naďalej na mieste nachádza vojenskú muníciu. Bratislavská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Policajti bezodkladne na mieste vykonali potrebné bezpečnostné opatrenia, pričom na miesto sa v krátkom čase dostavil aj policajný pyrotechnik Pohotovostného policajného útvaru Bratislava. Ten po vykonaní dôkladnej ohliadky miesta nálezu rozhodol z bezpečnostných dôvodov krátko pred 15.30 h o evakuovaní okolitých budov. Pyrotechnik na mieste neustále nachádza vojenskú muníciu,“ ozrejmila polícia. Dopravu v okolí miesta nálezu nie je momentálne potrebné uzatvoriť.

Pri výkopových prácach v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj )

Policajti pripomínajú verejnosti, aby v žiadnom prípade nemanipulovala s nájdenou muníciou či neznámymi pyrotechnickými predmetmi, u ktorých vzniká podozrenie, že môže ísť o nebezpečný predmet. Ich nájdenie je potrebné nahlásiť na linke 158.

Pri výkopových prácach v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj )

Viac o téme: Výkopové práceEvakuáciaPolícia BratislavaDelostrelecká munícia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu