Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Vláda schválila stanovenie strategických priorít z programového vyhlásenia

(Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Vláda schválila stanovenie strategických priorít z cieľov a zámerov uvedených v Programovom vyhlásení vlády (PVV) SR 2023 až 2027. Urobila tak na stredajšom rokovaní.

"Predkladaný materiál prispieva k plneniu schváleného návrhu na vytvorenie systému monitorovania plnenia PVV zo dňa 23. mája 2024, ktorý má za cieľ zvýšiť výkonnosť fungovania štátu s jasným zameraním na priority definované v programovom vyhlásení vlády SR prostredníctvom stanovenia strategických cieľov, nastavenia merateľných ukazovateľov a systému pravidelného odpočtovania miery plnenia strategických cieľov na úrovni ministerstiev," vysvetlil Úrad vlády (ÚV) SR.

PVV obsahuje viac ako 750 záväzkov vlády. Z toho ministerstvá precizovali a stanovili 239 strategických cieľov pokrývajúcich krátkodobé priority (74 strategických cieľov), strednodobé priority (100 cieľov) a dlhodobé priority (65 cieľov) vlády. Ministerstvá zároveň podľa ÚV predbežne navrhli 436 indikatívnych merateľných ukazovateľov pokrývajúcich strategické ciele. "Indikatívne merateľné ukazovatele budú v úzkej spolupráci Úradu vlády SR, Úradu podpredsedu vlády, ktorý neriadi ministerstvo, a ministerstiev precizované počas mesiacov júl až september 2024 do takého kvalitatívneho stavu," uviedol ÚV v materiáli.

Viac o téme: Programové vyhlásenie vládyVládaStrategické priority
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu