Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

AKTUÁLNE Šokujúci útok v bratislavskej nemocnici: Na zdravotníkov zaútočil pacient, utrpeli viaceré poranenia!

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Topky)

BRATISLAVA - Pacient fyzicky útočil v sobotu (22. 6.) podvečer na centrálnom príjme v nemocnici na bratislavských Kramároch krátko potom, čo bol do nej prevezený záchrannou zdravotnou službou. Napadol tam iného pacienta čakajúceho na vyšetrenie a následne sestru a ďalšieho zdravotníka. Obaja zdravotníci utrpeli ľahšie až stredné poranenia tváre a horných končatín. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) o tom informovala na sociálnej sieti.

 

ĎALŠÍ ÚTOK AGRESÍVNEHO PACIENTA NA NAŠICH ZDRAVOTNÍKOV ❗️ V sobotu podvečer 22.6. 2024 na Centrálnom prijímacom...

Posted by Univerzitná nemocnica Bratislava on Saturday, June 22, 2024

UNB poukázala na to, že pre zranenia ruky, ktoré napadnutý zdravotník utrpel, bude práceneschopný. Privolaná polícia agresívneho pacienta umiestnila do cely predbežného zadržania. V krátkej dobe bude podľa UNB na neho podané trestné oznámenie.

archívne video

Ministerka zdravotníctva Dolinková počas brífingu v UNM (Zdroj: TASR/Erika Ďurčová)

"Ako lekár som sa s agresívnymi pacientmi stretol už niekoľkokrát, je to vždy veľmi nepríjemné a pochopiteľne nikto z nás nechce takéto situácie pri výkone svojej práce zažívať. Pre mňa osobne je však zarážajúce, ako často prichádza k takýmto agresívnym útokom na zdravotníkov. Zdravotníci nesmú byť vystavovaní verbálnym ani fyzickým útokom," povedal riaditeľ UNB Alexander Mayer.

Ten zároveň žiada spoločnosť o odsúdenie takýchto činov a podporu zdravotníkov. Napadnutým zdravotníkom zaželal skoré uzdravenie. UNB avizovala, že okrem bezpečnostnej služby plánuje zavádzať aj ďalšie opatrenia, ktoré zvýšia bezpečnosť zdravotníkov a eliminujú útoky.

Hovorkyňa UNB Eva Kliská ozrejmila, že rodina útočníka sa telefonicky vyhráža fyzickou likvidáciou personálu v nemocnici na Kramároch. "Kontaktovali sme už políciu a rovnako sme posilnili služby SBS práve na pracovisku centrálneho prijímacieho oddelenia," uviedla. Podľa slov hovorkyne bratislavskej krajskej polície Jany Šimunkovej bolo zadržaním podozrivého muža začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví. 

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v reakcii uviedol, že násilie a agresivita proti zdravotníkom nesmú mať svoje miesto a spoločnosť ich musí dôrazne odmietnuť. Avizoval, že na ataky proti zdravotníkom budú orgány ochrany práva dôrazne reagovať. 

Viac o téme: NemocnicaZdravotníciZraneniaútok Pacient
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu