Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Ministerka Šimkovičová chce zintenzívniť spoluprácu so Slovenskými inštitútmi v zahraničí

Martina Šimkovičová
Martina Šimkovičová (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

BRATISLAVA - Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) chce zintenzívniť spoluprácu so Slovenskými inštitútmi v zahraničí, a to aj v spolupráci s rezortom diplomacie. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK) SR Petra Bačinská.

"Oceňujem prácu, ktorú zamestnanci Slovenských inštitútov v zahraničí robia. Myslím si, že forma propagácie našej kultúry a umenia v zahraničí cez Slovenské inštitúty má obrovský význam. Práve začiatkom tohto týždňa som navštívila jeden z nich, v Ríme. V oblasti kultúry a umenia má Slovensko čo ponúknuť. Uvedomujem si, že propagácia kultúry a umenia v zahraničí je vecou financií. Je však aj vecou srdca," povedala ministerka na stredajšom stretnutí s riaditeľmi Slovenských inštitútov v zahraničí.

archívne video 

Ministerka Šimkovičová po otvorení kreatívneho centra RTVS (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Stretnutie sa uskutočnilo na pôde rezortu kultúry. Jeho cieľom bola koordinácia prezentácie slovenského umenia a kultúry v zahraničí pre druhú polovicu roka 2024 a pre rok 2025. Za rezort diplomacie sa na stretnutí zúčastnil generálny riaditeľ sekcie verejnej a kultúrnej diplomacie Peter Susko, ktorý Šimkovičovej prezentoval zámer rezortu diplomacie rozšíriť sieť Slovenských inštitútov o nové inštitúty v Bruseli a v Číne. Riaditelia inštitútov ministerke prezentovali svoje aktuálne projekty a hovorili s ňou aj o svojich prioritách v oblasti prezentácie Slovenska v krajinách kde pôsobia. Za MK SR sa na stretnutí zúčastnili aj riaditelia príslušných odborných sekcií.

Viac o téme: ZahraničieInštitúcieSlovenskoMartina Šimkovičová
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu