Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Rada vlády pre ľudské práva označila atentát na premiéra za priamu hrozbu demokracie

Robert Fico
Robert Fico (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je priamou hrozbou demokracie. Na pondelkovom zasadnutí to skonštatovala Rada vlády SR pre ľudské práva (ĽP), národnostné menšiny a rodovú rovnosť, pričom čin ostro odsúdila. Podľa nej nesmie mať miesto v žiadnej spoločnosti. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Lucia Hurajtová.

VIDEO Výber členov hodnotiacej komisie nebol transparentný, tvrdí Roskoványi

Výber členov hodnotiacej komisie nebol transparentný, tvrdí Roskoványi (Zdroj: TASR/Daniel Veselský)

Mimoriadne zasadnutie iniciovali zástupcovia mimovládneho sektora z dôvodu legislatívneho procesu k návrhu vyhlášky. "Ubezpečili sme predstaviteľov mimovládnych organizácií, že výzva bude opäť vyhlásená bez krátenia finančných prostriedkov. Z dôvodu zvýšenia transparentnosti navrhuje MS SR zmeny v zložení hodnotiacej komisie tak, ako je to zabehnuté aj v iných rezortoch," podotkla štátna tajomníčka Katarína Roskoványi.

Ubezpečila, že predstavitelia tretieho sektora sa nemusia obávať akejkoľvek diskriminácie pri hodnotení projektov v rámci dotačnej schémy pre ľudské práva. Rada vlády SR prijala uznesenie, ktorým vyjadrila svoj nesúhlas s predloženým návrhom vyhlášky a požiadala o jej stiahnutie z legislatívneho procesu.

Viac o téme: AtentátHrozbaĽudské právaDemokraciaRobert FicoRada vlády
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu