Štvrtok18. júl 2024, meniny má Kamila, zajtra Šarlota, Dušana

V reakcii na útok na Fica česká polícia zvýšila ostražitosť na MS v hokeji

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek)

BRATISLAVA - V reakcii na stredajší atentát na slovenského premiéra Roberta Fica česká polícia sprísňuje bezpečnostné opatrenia na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, a to najmä v Ostrave, kde hrá aj slovenský tím. Vo štvrtok to potvrdil hovorca Policajného prezídia ČR Jakub Vinčálek. Dodal, že po útoku absolvovali školenie o bezpečnosti aj českí politici.

Policajný prezident hovoril krátko po útoku o prijímaných opatreniach s riaditeľom Ochrannej služby PČR a počas dňa o téme v širších súvislostiach rokoval v rámci pravidelnej porady prezídia s krajskými riaditeľstvami a ďalšími útvarmi polície.

VIDEO Prezidentka SR Zuzana Čaputová prichádza na Úrad vlády SR v spojitosti s atentátom na Roberta Fica

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prichádza na Úrad vlády SR v spojitosti s atentátom na Roberta Fica (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

S informáciami o útoku pracujú od stredy podľa Vinčálka aj velitelia bezpečnostných opatrení v rámci šampionátu v ľadovom hokeji, ktorý sa tento rok odohráva v Prahe a v Ostrave. Slovenskí reprezentačný tím hrá v základnej skupine v druhom menovanom meste. "Tu ide predovšetkým o zvýšenú ostražitosť, keďže stále platí, že informácie o tom, že by podobný útok hrozil aj na našom území, nemáme," spresnil hovorca.

Dodal, že vrcholní českí politici dostali po atentáte na Fica školenie o bezpečnosti. "Jednotliví vedúci ochranných tímov s chránenými osobami krátko po tomto útoku opätovne prešli všetky pravidlá poskytovania osobnej ochrany, a to vrátane tých, ktoré majú vzťah k účasti na verejných akciách," dodal Vinčálek. Český premiér vo štvrtok povedal, že on spôsob svojej práce meniť nebude a ďalej sa chce stretávať s ľuďmi.

Polícia dodala, že situáciu vo vzťahu k útoku na Fica pozorne sleduje a vyhodnocuje prípadné riziká, ktorým prispôsobuje všetky opatrenia. Rovnako sleduje aj dianie v online priestore predovšetkým v súvislosti s množstvom príspevkov, ktoré čin schvaľujú. "Príspevky vyhodnocujeme s ohľadom na prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť. Všetkých vyzývame, aby sa obdobných, hoci len nevkusných komentárov, zdržali," uviedla česká polícia.

Viac o téme: ČeskoAtentátPolícia Robert FicoMajstrovstvá sveta v hokeji 2024
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu