Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Občianska konzervatívna strana bude v prezidentských voľbách podporovať Ivana Korčoka

Ivan Korčok
Ivan Korčok (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Občianska konzervatívna strana (OKS) bude v budúcoročných prezidentských voľbách podporovať diplomata a bývalého ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka. Má podľa nej všetky predpoklady stať sa dobrou hlavou štátu. V nedeľu o tom rozhodlo predsedníctvo strany.

"Ivan Korčok je reprezentantom jasnej prozápadnej orientácie Slovenskej republiky, zástancom hodnôt liberálnej demokracie a právneho štátu, skúseným a kompetentným diplomatom a predstaviteľom slušnej a zodpovednej politiky. V čase, keď sú tieto hodnoty spochybňované a ohrozované predstaviteľmi novej vládnej koalície, je dôležité, aby vo výkone prezidentskej funkcie pokračoval človek, ktorý má rovnako ako súčasná pani prezidentka jasno v tom, že je ich potrebné obhajovať a chrániť," uviedla OKS.

archívne video

 

Ivan Korčok Stav zberu podpisov v kampani za prezidenta SR (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

Deklaruje, že je pripravená v rámci svojich možností prispieť k úspechu prezidentskej kandidatúry Korčoka. Súčasnej hlave štátu Zuzane Čaputovej uplynie mandát v roku 2024. O funkciu sa nebude opätovne uchádzať.

Okrem Korčoka ohlásil svoju kandidatúru aj bývalý diplomat a exminister zahraničných vecí Ján Kubiš. Nad kandidatúrou uvažuje aj líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. O pozíciu hlavy štátu prejavil opätovne záujem Štefan Harabin.

Viac o téme: PodporaVoľbyIvan KorčokObčianska konzervatívna strana
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu