Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

Ako je na tom Ivan Korčok so zberom podpisov? Tvrdí, že je na dobrej ceste ich mať 15-tisíc

Ivan Korčok Zobraziť galériu (3)
Ivan Korčok (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Dlhoročný diplomat a bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok pokračuje v zbere podpisov na prezidentskú kandidatúru. Uviedol, že je "na veľmi dobrej ceste", splniť zákonnú podmienku 15.000 podpisov.

"Za päť týždňov som osobne navštívil všetky krajské mestá, ako aj Senec, Pezinok, Považskú Bystricu či Zvolen, a v piatok som bol v Štúrove," uviedol Korčok s tým, že každý deň dostáva desiatky vyplnených petičných hárkov aj poštou. "Môžem teda povedať, že som na veľmi dobrej ceste, splniť zákonnú podmienku 15.000 podpisov občanov a uchádzať sa tak o post hlavy štátu ako občiansky kandidát," doplnil.

Archívne video: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok začal v sobotu zbierať podpisy v Bratislave

Kandidát na prezidenta Ivan Korčok začal v sobotu zbierať podpisy v Bratislave (Zdroj: Facebook/Janka Bittó Cigániková)

Korčok oznámil svoj zámer kandidovať koncom augusta. Podpisy na občiansku prezidentskú kandidatúru zbiera aj diplomat a exminister zahraničných vecí Ján Kubiš. Hlavu štátu volia občania SR v priamych voľbách tajným hlasovaním na päť rokov. Ústava SR hovorí, že kandidátov na prezidenta navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania na základe petície s 15.000 podpismi. Návrhy na voľbu sa odovzdávajú predsedovi parlamentu najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb. Súčasnej prezidentke SR Zuzane Čaputovej uplynie mandát v roku 2024. O funkciu sa nebude opätovne uchádzať.

Viac o téme: DiplomatKandidatúraIvan Korčok
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu