Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Muž z Valaskej dostal za týranie psa podmienečný trest

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR - Pavol Zachar)

BANSKÁ BYSTRICA - Sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici odsúdil 38-ročného V. L. z Valaskej v okrese Brezno za prečin týrania zvierat na trest odňatia slobody na osem mesiacov podmienečne. Muž koncom septembra zvlášť krutým a surovým spôsobom týral trojročnú sučku kríženca plemena Jack Russell teriér. Polícia o tom v piatok informovala na sociálnej sieti.

archívne video

Minsiterstvo vnútra sa chystá zatočiť s týraním zvierat (citlivé zábery)

"Fenu šesťkrát udrel päsťou do oblasti rebier, hrudníka a brucha, čím jej spôsobil vážne zranenia a následne ju hodil do rieky Čierny Hron. Zranený pes nevládal vyplávať na breh a takto ho za viac ako hodinu našla v rieke hliadka Obvodného oddelenia PZ Podbrezová," opísali policajti s tým, že prípad sa podarilo rýchlo objasniť vďaka úsiliu a odbornej práci policajtov oddelenia Banská Bystrica, odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality spoločne s policajtmi z Podbrezovej.

 

BEZCITNE TÝRAL PSA, POTOM HO ZRANENÉHO HODIL DO RIEKY: SUDCA MUŽA UŽ ODSÚDIL 😡 👨‍⚖️ Sudca Okresného súdu Banská...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, October 6, 2023

Polícia upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie, smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa, je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

Viac o téme: PolíciaPesTýranie
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu