Streda24. apríl 2024, meniny má Juraj, zajtra Marek, Marko, Markus

Hasiči zasahujú pri požiari v ťažko dostupnom teréne na Čertovici

Požiar lesného porastu.
Požiar lesného porastu. (Zdroj: Facebook/Lesy mesta Brezno)

JARABÁ - V horskom sedle Čertovica v národnom parku Nízke Tatry v katastri obce Jarabá zasahuje pri požiari lesného porastu 17 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Požiar sa rozhorel v utorok (18. 7.) večer v ťažko dostupnom teréne, s jeho likvidáciou začali hasiči v stredu ráno. Pre TASR to uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Brezne Jozef Oravkin.

K požiaru lesného porastu došlo asi 500 metrov pod vrcholom horského priechodu Čertovica na ploche približne 30 krát 30 metrov v ťažko dostupnom teréne. Podľa okresného riaditeľa HaZZ nejde o požiar plameňom, zasiahnutý je najmä čučoriedkový porast a staré popadané stromy. Hasiči začali ešte v utorok večer s prípravou prístupovej cesty, dokončiť sa im ju podarilo v stredu ráno.

"Dostali sme sa nad požiarisko a vytvorili sme dopravné vedenie. Pred 9.00 h sme začali likvidáciu požiaru, aktuálne prebiehajú likvidačné práce, rozkopávanie a zalievanie hrabanky," skonštatoval Oravkin s tým, že požiar je pod kontrolou a ďalej sa nerozširuje. Na mieste v súčasnosti zasahuje spoločne 17 hasičov, okrem príslušníkov HaZZ aj dobrovoľní hasiči z Valaskej a Brezna.

Viac o téme: PožiarHasičiČertovica
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu