Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

O kreslo v parlamente sa uchádza takmer 3-tisíc kandidátov, počet sa môže znížiť

Národná rada Slovenskej republiky
Národná rada Slovenskej republiky (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

BRATISLAVA - V septembrových parlamentných voľbách zabojuje o kreslo v Národnej rade (NR) SR spolu 2722 kandidátov. Nachádzajú sa na kandidátnych listinách 25 politických subjektov. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR. Počet kandidátov sa môže znížiť, keďže do 28. septembra môžu kandidáti odstupovať alebo ich môže strana odvolať.

Kandidátne listiny predložilo 24 politických strán alebo hnutí a jedna koalícia. Kandidát sa môže najneskôr 48 hodín pred začatím volieb svojej kandidatúry vzdať. Rovnako najneskôr 28. septembra môže kandidáta prostredníctvom splnomocnenca odvolať aj politická strana alebo koalícia, ktorá ho nominovala.

Archívne video

Promo video OĽaNO: Pre prihlasovanie vozidiel Fiat 500 sa so stranou spája korupcia (Zdroj: Facebook/Igor Matovič)

Politická strana alebo koalícia môže tiež najneskôr 48 hodín pred začatím volieb vziať späť svoju kandidátnu listinu. Ak sa kandidát vzdal alebo bol odvolaný po zaregistrovaní kandidátov, zostávajú údaje o kandidátovi na hlasovacom lístku, ale pri prideľovaní mandátov sa na neho neprihliada. Pre voľby do NR SR bolo na území SR utvorených celkovo 5996 volebných okrskov. Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra.

Viac o téme: VoľbyPoslanciKandidátiParlament2023
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu