Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Hlas-SD vyzýva na reguláciu populácie medveďa hnedého

Hlas-SD
Hlas-SD (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Mimoparlamentný Hlas-SD vyzýva na reguláciu populácie medveďa hnedého. Je to podľa nich jediné riešenie premnoženia medveďov na Slovensku. Na sobotňajšej tlačovej konferencii to uviedol líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

"Cielená a oficiálna regulácia a preriedenie stavov na prijateľný stav taký, ktorý zvládne územie SR a výmera lesov," uviedol Pellegrini. Dodal, že nemôže byť tolerované, ak populácia medveďov nekontrolovateľne rastie a začína zasahovať aj do obývaných území.

archívne video Peter Pellegrini sa vyjadril k rozhodnutiu prezidentky Zuzany Čaputovej opätovne nekandidovať 

Peter Pellegrini sa vyjadril k rozhodnutiu prezidentky Zuzany Čaputovej opätovne nekandidovať (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Je neprijateľné, aby bol medveď pred človekom a jeho životom

Podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Roman Malatinec informoval o negatívnych dôsledkoch premnoženia medveďov na cestovný ruch. "Ľudia nechodia na cyklotrasy a ozbrojujú sa," podotkol. Kritizoval tiež nečinnosť zo strany štátu. Prezident Slovenskej poľovníckej komory Tibor Lebocký zdôraznil, že je neprijateľné, aby bol medveď pred človekom a jeho životom. "Treba vytvoriť jasný systém jeho regulácie. Nemôže sa stať, že jeho životným priestorom je intravilán," dodal.

Viac o téme: ReguláciaMedveď hnedýVýzvaPopuláciaPeter PellegriniHlas-SD
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu