Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti so zjazdom Komunistickej strany Slovenska

(Zdroj: archív D.K.)

BRATISLAVA - Polícia začala v súvislosti s májovým zjazdom Komunistickej strany Slovenska (KSS) v Banskej Bystrici trestné stíhanie vo veci prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Trestné oznámenie podalo občianske združenie Post Bellum. TASR o tom informoval za združenie Juraj Rizman, potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

"V súčasnej dobe vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony smerujúce k náležitému objasneniu veci. Pretože je však prípravné konanie zo zákona neverejné, nie je možné v súčasnom štádiu vyšetrovania poskytnúť bližšie informácie," uviedla policajná hovorkyňa.

Post Bellum SK, ktoré sa dlhodobo venuje dokumentácii príbehov 20. storočia a téme pamäti národa, podľa Rizmana pobúrilo, že na zjazde KSS v Banskej Bystrici boli na pódiu vystavené nielen tradičné komunistické symboly, ale aj portréty zločincov, ktorí majú na svedomí tisíce životov, napríklad Josifa V. Stalina. Považuje to za neakceptovateľné v krajine, ktorá sa pred vyše tridsiatimi rokmi zbavila totality, kde platí zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému a je zakázaná propagácia skupín, ktoré potláčajú ľudské práva a slobody.

Viac o téme: Trestné oznámeniePolícia Komunistická strana Slovenska
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu