Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Za Smer-SD bude na kandidovať šéf Socialistov Bekmatov

Róbert Fico Zobraziť galériu (2)
Róbert Fico (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Za Smer-SD bude zo 150. miesta kandidovať predseda mimoparlamentného hnutia Socialisti.sk Artur Bekmatov. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to oznámil šéf Smeru-SD Robert Fico. Spojenie so Socialistami je podľa Fica snahou o vytvorenie priestoru pre ľavicového voliča vybrať si vhodného kandidáta.

"V poslednom období sme sledovali veľmi pozorne každú stranu, ktorá sa pohybuje v ľavicovom priestore, a snažili sme sa nájsť prieniky, ktoré by umožnili našu spoluprácu," skonštatoval Fico. Ocenil, že Socialisti.sk sú v niektorých oblastiach ešte "zemitejší" ako Smer-SD. "Majú záujem priamo navštevovať podniky na Slovensku, hovoriť so zamestnancami, chrániť ich práva," dodal. Víta, ak budú tieto aktivity súčasťou kampane. Fico pripomenul, že ich volebné programy sa vo väčšine zhodujú a nemajú trecie plochy, ktoré by ich oddeľovali.

VIDEO Za kauzou Borisa Kollára podľa Smeru stojí útok na Žilinku a Aláča

Za kauzou Borisa Kollára podľa Smeru stojí útok na Žilinku a Aláča (Zdroj: Facebook/Smer-SSD)

Bekmatov kritizuje výrazné výdavky na zbrojenie.

Medzi priority Socialistov patrí postavenie zamestnancov, ich dôstojné ohodnotenie, chcú tiež otvárať témy skracovania pracovnej doby na 30-hodinový pracovný týždeň. Socialisti.sk chcú otvoriť diskusiu o návrate života do odľahlých regiónov, kde chýba práca. V oblasti medzinárodnej politiky chcú upozorňovať na potrebu mierového urovnania konfliktu na Ukrajine. Bekmatov kritizuje výrazné výdavky na zbrojenie.

Za Smer-SD bude na
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

Viac o téme: KandidátkaSmer-SDRóbert FicoArtur BekmatovVoľby 2023
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu