Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Pojednávanie s obžalovaným Brhelom odročili: Náhla hospitalizácia! Môže za to väzba, tvrdí jeho syn

Pojednávanie s Jozefom Brhelom
Pojednávanie s Jozefom Brhelom

BANSKÁ BYSTRICA - Výpoveďou svedka, guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra, malo vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica pokračovať hlavné pojednávanie v kauze Mýtnik.

Senát Špecializovaného trestného súdu však pojednávanie odročil pre neprítomnosť obžalovaného podnikateľa Jozefa Brhela, ktorého v stredu (21. 6.) náhle hospitalizovali. "Všetci pevne veríme, že sa z toho dostane a čoskoro bude doma," reagoval pred začiatkom procesu Jozef Brhel mladší. Nechcel bližšie konkretizovať, čo presne sa stalo. Ako dodal, pod zdravie jeho otca aj ostatných obžalovaných sa podpísala nezákonná väzba.

Obhajca Michal Mandzák v tejto súvislosti požiadal senát ŠTS o odročenie procesu, ktorý mu vyhovel. Pojednávanie prerušil do piatku (23. 6.). Ak sa obžalovaný opäť nedostaví, obhajoba musí predložiť relevantné zdravotné potvrdeniaObžaloba v kauze Mýtnik sa týka porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu prijímania úplatku.

"Pokiaľ bude môj klient práceneschopný, v nemocničnom zariadení, tak je nemožné, aby tu zajtra bol. Nie som lekár, neviem sa vyjadriť, ale myslím si, že zajtra sa bude odročovať," avizoval Mandzák. "Prišiel som vypovedať, nemohol som vypovedať," reagoval pri odchode exminister financií a guvernér NBS. Ďalší termín jeho výpovede súd stanovil na 21. 7.

archívne video

Vyhlásenie Jozefa Brhela pred procesom v kauze Mýtnik (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

V jednom skutku bola ustálená škoda prevyšujúca sumu 45 miliónov eur. Obžalobe z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti čelí šesť osôb, medzi nimi Jozef Brhel, jeho syn Jozef Brhel či bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

Viac o téme: NemocnicaHospitalizáciaSúd Jozef BrhelMýtnik
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu