Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

VIDEO Na kandidátke Sme rodina budú aj Starostovia a nezávislí kandidáti

(Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Na kandidátnej listine hnutia Sme rodina pôjdu do septembrových volieb aj zástupcovia strany Starostovia a nezávislí kandidáti. Informoval o tom predseda Sme rodina Boris Kollár so zástupcami starostov a primátorov na piatkovej tlačovej konferencii.

"Za tri a pol roka v koalícii som pochopil, že legislatívny proces sa skoro vždy tvoril takpovediac odtrhnutý od regiónov," uviedol Kollár s tým, že na samosprávy však mal dôsledky. Aj preto sa podľa jeho slov rozhodli vytvoriť na kandidátke hnutia miesto pre platformu "primátorov, starostov a hlas regiónov".

VIDEO Strana Sme rodina sa rozhodla poskytnúť miesta na kandidátke starostom a primátorom

Strana Sme rodina sa rozhodla poskytnúť miesta na kandidátke starostom a primátorom (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Kompletnú listinu predstavia na začiatku júla

Konkrétne miesta na kandidátnej listine Kollár zatiaľ nechcel uvádzať. Deklaroval však, že platforme chcú dať priestor, aby sa jej zástupcovia do parlamentu dostali. Priblížil, že na kandidátke rátajú s poslancami hnutia, potom so spomínanou platformou a následne s ostatnými straníkmi z krajských a okresných organizácií. Kompletnú listinu podľa jeho slov predstaví hnutie na začiatku júla, keď je aj termín na jej podanie rezortu vnútra.

Predseda strany Starostovia a nezávislí kandidáti a starosta obce Veľké Úľany František Gőgh doplnil, že v uplynulom období sa často opomínal hlas regiónov. To je podľa jeho slov aj dôvod, pre ktorý založili stranu. Ozrejmil, že na štvrtkovom (15. 6.) rokovaní predsedníctva dospeli k záveru, že nie sú dostatočne silní na samostatnú kandidatúru do volieb. Preto využili ponuku Sme rodina. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili aj primátor mesta Poprad Anton Danko, primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal, viceprimátor Brezna Andrej Barančok, bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari.

Viac o téme: KandidátkaSme rodinaStarostovia a nezávislí kandidáti
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu