Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Horskí a leteckí záchranári zasahovali pod Ostrou i na Kráľovej studni

Horskí záchranári dnes zasahovali pod Ostrou aj v horskom hoteli Zobraziť galériu (4)
Horskí záchranári dnes zasahovali pod Ostrou aj v horskom hoteli (Zdroj: Horská záchranná služba)

BANSKÁ BYSTRICA/MARTIN - Horskí záchranári zasahovali v nedeľu vo Veľkej Fatre pod vrcholom Ostrá i v horskom hoteli na Kráľovej studni. V oboch prípadoch boli na pomoc privolaní aj leteckí záchranári. Na svojom oficiálnom webe o tom informuje Horská záchranná služba (HZS).

V dopoludňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc pre 44-ročnú turistku, ktorá sa pošmykla na turistickom chodníku pod Ostrou a spôsobila si úraz predkolenia. Do oblasti bola privolaná aj posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny, ktorá záchranára HZS vyzdvihla na palubu na Martinských holiach.

Horskí a leteckí záchranári
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Horská záchranná služba)

 "Po vytiahnutí pacientky z terénu bola preložená na palubu vrtuľníka v Blatnici na futbalovom ihrisku a transportovaná do nemocnice v Martine na ďalšie ošetrenie," priblížila horská služba.

Žalúdočné problémy

V horskom hoteli na Kráľovej studni zasahovali horskí záchranári v popoludňajších hodinách. Pomoc potrebovala 25-ročná zamestnankyňa hotela, ktorá od ranných hodín pociťovala žalúdočné nevoľnosti. "Neskôr sa jej stav zhoršil a okrem nauzey a celkovej slabosti sa pridali aj febrílie a hypertenzia," uviedla HZS. Horskí záchranári mladej žene po zmeraní vitálnych funkcií aplikovali intravenóznu liečbu a o súčinnosť požiadali posádku VZZS z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári pacientku transportovali na ďalšie vyšetrenia.

Horskí a leteckí záchranári
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Horská záchranná služba)

Horskí a leteckí záchranári
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Horská záchranná služba)

Viac o téme: Leteckí záchranáriVeľká FatraHorskí záchranáriKráľová studňa
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu