Utorok3. október 2023, meniny má Stela, zajtra František

Najvyšší kontrolný úrad avizuje kontrolu agendy rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy

Najvyšší kontrolný úrad
Najvyšší kontrolný úrad (Zdroj: SITA/Marián Peiger)

BRATISLAVA - Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR v lete plánuje preveriť agendu rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré pre TASR poskytol predseda úradu Ľubomír Andrassy. Nevylúčil ani kontrolu aktivít rezortu školstva.

"Predpokladám, že v letných mesiacoch pôjdeme do kontrolnej akcie, ktorá súvisí s tým, čo sa deje v pláne obnovy a odolnosti. Že tam bude aj preverenie procesov a postupov v kontexte agendy ministerstva zdravotníctva, ale možno predpokladať, že tam bude aj agenda, ktorá spadá do pôsobnosti rezortu školstva," uviedol Andrassy.

Kontrola sa zameria na celý systém 

Kontrola agendy MZ sa podľa jeho slov nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém. "Či funguje, a čo v rámci systému zapríčinilo, že meškáme v tak dôležitom cieli a záväzku ako je výstavba Rázsoch alebo v Martine," ozrejmil. NKÚ podľa neho aktuálne vyhodnocuje aj riziká v aktivitách rezortu školstva. "Máme vážne riziká identifikované aj v aktivitách, ktoré súvisia s rezortom školstva, alebo plnením záväzkov okolo vzdelávania mladej generácie," priblížil Andrassy.

Viac o téme: ZdravotníctvaKontrola Najvyšší kontrolný úradPlán obnovy
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu