Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

Statik odporúča zdemolovať podkrovie výbuchom zasiahnutej bytovky v Bielom Kostole

V obci Biely Kostol vybuchol plyn Zobraziť galériu (2)
V obci Biely Kostol vybuchol plyn (Zdroj: FB/Polícia SR)

BIELY KOSTOL – Dvojica statikov, ktorá v pondelok posúdila stav domu v Bielom Kostole pri Trnave, ktorý poškodil sobotňajší (13. 5.) výbuch plynu, odporučila na demoláciu iba podkrovie, kde detonácia nastala. Zostávajúcich päť bytov by sa malo dať obnoviť. TASR o tom informovala starostka Iveta Paulová.

"Je to pri tom všetko potešujúca správa," konštatovala. Pre štyri rodiny z bytovky ponúkla trnavská automobilka možnosť ubytovania v tejto lokalite, kde bolo pri vzniku automobilky postavených viacero bytových domov pre potreby zamestnancov. Jedna rodina sa ubytovala v súkromí.

Demoláciu by mali uhrádzať sami vlastníci

Rozsah škôd by mali prísť zástupcovia poisťovne zistiť v utorok (16. 5.). Súbežne prebieha policajné vyšetrovanie prípadu. Po skončení potrebných úkonov bude podľa Paulovej možné začať s odpratávaním sutín. Spoločnosť Kosit, zabezpečujúca v Bielom Kostole odvoz odpadu, ponúkla veľkorozmerný kontajner ako pomoc postihnutej obci. Demoláciu by mali uhrádzať sami vlastníci.

V obci Biely Kostol vybuchol plyn
Zobraziť galériu (2)
V obci Biely Kostol vybuchol plyn  (Zdroj: FB/Biely Kostol)

Obecný úrad v pondelok zriadil aj transparentný účet v prospech piatich poškodených rodín, výťažok z neho bude medzi ne rozdelený. Obec sa podľa starostky okrem iného chce obrátiť aj na Centrálny krízový fond Trnavského samosprávneho kraja, ktorý je vytvorený pre pomoc pri živelných pohromách a katastrofách.

Viac o téme: VýbuchDemoláciaStatikBiely Kostol
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu