Pondelok, 29. máj 2023. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

V Bratislave bolo spomienkové podujatie k 35. výročiu Sviečkovej manifestácie

Na snímke zľava poverený predseda vlády SR Eduard Heger a predseda Národnej rady SR Boris Kollár počas slávnostného verejného zhromaždenia pri príležitosti 35. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave Galéria fotiek (1)
Na snímke zľava poverený predseda vlády SR Eduard Heger a predseda Národnej rady SR Boris Kollár počas slávnostného verejného zhromaždenia pri príležitosti 35. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave
Zdroj: TASR/Daniel Veselský

BRATISLAVA - Pri príležitosti 35. výročia Sviečkovej manifestácie sa uskutočnilo v sobotu popoludní v Bratislave spomienkové podujatie. Spojené bolo s kladením vencov na Námestí Eugena Suchoňa.


Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger počas príhovoru poznamenal, že Sviečková manifestácia bola nielen o slobode vierovyznania, ale aj o slobode ako takej. "Práve Sviečková manifestácia bola jasnou ukážkou toho, ako kresťania slobode rozumejú, ako ju presadzujú, nezabúdajú na zodpovednosť a vedia, že cesta k slobode vedie skrz trpezlivosť a skrz toho, že sa nikdy nevzdajú," poznamenal premiér.

Slávnostné verejné zhromaždenie pri príležitosti 35. výročia Sviečkovej manifestácie

Na podujatí sa v hlavnom meste zúčastnil aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) či viacerí ministri.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články