Pondelok, 29. máj 2023. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

AKTUÁLNE Ukončili vyšetrovanie nehody, pri ktorej opitý Dušan Dědeček zabil 5 ľudí! Takýto je ďalší postup

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Topky

BRATISLAVA - V prípade nehody, pri ktorej opitý Dušan Dědeček zabil 5 študentov, nastal posun. Vyšetrovanie je na konci. Vyplýva to z vyjadrenia krajskej prokuratúry v Bratislave.


Vyšetrovanie vlaňajšej tragickej dopravnej nehody v centre Bratislavy ukončili. Informáciu priniesol portál tvnoviny.sk. Potvrdil to hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo. "V trestnej veci obvineného D. D. bolo umožnené oprávneným osobám podľa paragrafu 208 Trestného poriadku preštudovať vyšetrovací spis a podať návrhy na doplnenie vyšetrovania," uviedol.

Dušan Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Väzobne stíhaný je od októbra 2022 pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články