Pondelok27. máj 2024, meniny má Iveta, zajtra Viliam

Platforma SMK z Aliancie rokovala s Gyimesim o spolupráci pred voľbami

György Gyimesi
György Gyimesi (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Platforma SMK mimoparlamentnej Aliancie a poslanec Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽANO) rokovali o spolupráci pred predčasnými parlamentnými voľbami. Otázky prípadnej spolupráce sú stále otvorené, rokovať budú opäť budúci týždeň. TASR o tom informovala hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

"Prítomní zhodnotili aktuálnu politickú situáciu a konštatovali, že majú spoločný cieľ, ktorým je čo najsilnejšie parlamentné zastúpenie Maďarov a južného Slovenska po jesenných voľbách," uviedla hovorkyňa s tým, že rokovania budú pokračovať o týždeň. Následne by mali informovať o výsledkoch.

Archívne video

György Gyimesi chce, aby bol 12. apríl  vyhlásený za pamätný deň nespravodlivo odvlečených a vysťahovaných  (Zdroj: Topky/Ramojn Leško)

Magdeme priblížila, že diskutovali aj o úlohe platforiem pri zostavovaní kandidátnej listiny Aliancie. "Predstavitelia platformy SMK informovali o miestach tejto platformy na spoločnej kandidátnej listine. Diskutovali aj o prvých obrysoch volebnej kampane," dodala. Na rokovaní sa zúčastnili predseda Aliancie Krisztián Forró, predseda platformy SMK József Berényi a člen predsedníctva Aliancie za platformu SMK Gyula Bárdos.

Viac o téme: SMKGyörgy GyimesiAlianca
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu