Sobota, 28. január 2023. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Ďalší útok medveďa! Bežca zhryzol do nohy pri obci Kanianka, polícia vyzýva na opatrnosť

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

KANIANKA - Mladý medveď v utorok (24. 1.) popoludní napadol 29-ročného bežca nad Kanianskymi lazmi (okres Prievidza). Mužovi sa šelmu podarilo odplašiť a ujsť do bezpečia. Ranu po uhryznutí bežcovi ošetrili v bojnickej nemocnici. Informovala o tom v stredu trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Verejnosť vyzvala na opatrnosť.


archívne video

K útoku medveďa podľa oznámenia muža došlo na lesnej ceste približne šesť kilometrov od nového cintorína. "Išlo o mláďa približne do 100 kilogramov. Po tom, ako muža medveď napadol a mužovi sa podarilo ujsť do bezpečia, zavolal svojej mame a následne sa presunul do bojnickej nemocnice, kde mu ranu ošetrili," uviedli policajti. Muž polícii uviedol približnú polohu, kde sa medveď nachádzal, a to podľa údajov z mobilného telefónu.

 

MLADÝ MEDVEĎ UHRYZOL BEŽCA V KANIANKE POLÍCIA VYZÝVA OBČANOV NA OPATRNOSŤ ➡Policajti Obvodného oddelenia z Prievidze...

Posted by Polícia SR - Trenčiansky kraj on Wednesday, January 25, 2023

Zranenia našťastie neboli život ohrozujúce

"Našťastie zranenia, ktoré po útoku najväčšej šelmy utrpel, neboli život ohrozujúce a bol prepustený do domáceho liečenia," skonštatovala polícia. O útoku medveďa policajti informovali obec Kanianka a aj Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorému je polícia v prípade potreby ochotná poskytnúť súčinnosť.Policajti v tejto súvislosti vyzývajú obyvateľov i návštevníkov Kanianky a jej okolia na mimoriadnu ostražitosť. "V súvislosti s výskytom medveďa odporúčame sa vyhnúť pohybu v okolitom lese. V prípade potreby okamžite kontaktuje tiesňovú linku na čísle 158," zdôraznila polícia.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články