Štvrtok, 2. február 2023. Meniny má Erich, Erik, Erika, zajtra Blažej.

Európska konferencia o právach pre LGBTI+ ľudí: Treba odsúdiť všetky nenávistné prejavy

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay

BRATISLAVA - Aliancia liberálov a demokratov pre Európu (ALDE) prijala na konferencii v Bratislave rezolúciu o zaručení rovných práv pre LGBTIQ+ ľudí po celej Európe. Informoval o tom riaditeľ komunikačného oddelenia mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Radovan Choleva.


Rezolúcia upozorňuje na nerovnosť právneho postavenia LGBTIQ+ ľudí v Európe a vyzýva konať aj inštitúcie EÚ. Navrhlo ju PS v reakcii na vraždu Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha na Zámockej ulici v Bratislave. Účastníci konferencie si uctili ich pamiatku pred barom Tepláreň, kde sa tragédia odohrala.

Je potrebné odsúdiť všetky formy anti-LGBTIQ+ rétoriky

"Voláme po uznaní existencie párov rovnakého pohlavia a dúhových rodín a po zabezpečení ich slobody, bezpečia a rovnosti. Je potrebné odsúdiť všetky formy anti-LGBTIQ+ rétoriky a nenávistné prejavy, ktoré rozširujú politické a iné osobnosti verejného života," uviedli podpredsedníčka PS Lucia Plaváková a zahraničná tajomníčka PS Beáta Jurík.PS zároveň navrhlo rezolúciu o konaní v oblasti inflácie, jej obsah prerokujú na najbližšej konferencii ALDE. Poukázať má na súčasnú infláciu a problémy, ktorým Európa v poslednej dobe čelí, a to pandémia ochorenia COVID-19, ruská agresia na Ukrajine či energetická kríza.

 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články