Piatok, 2. december 2022. Meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich.

Voľby 2022: V bratislavskom Novom Meste je o dvoch kandidátov na starostu menej

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - V bratislavskom Novom Meste sa zúžil počet kandidátov na starostu zo šiestich na štyroch. Podľa aktualizovaného zoznamu zverejneného na webe mestskej časti sa kandidatúry vzdali Simona Timková a Radúz Dula. O hlasy voličov sa tak bude uchádzať štvorica Andrej Árva, Matúš Čupka, Branislav Filipovič a Zuzana Rattajová.


Projektový manažér a miestny poslanec Árva je kandidátom strany Starostovia a nezávislí kandidáti. Zakladateľ Zelenej hliadky a šéf oddelenia životného prostredia a dopravy v Rači Čupka je spoločným kandidátom volebnej koalície zloženej z mestskej strany Team Bratislava, Progresívneho Slovenska a SaS. Súčasný vicestarosta Nového Mesta Filipovič kandiduje ako nezávislý, rovnako ako nezávislá kandidátka sa uchádza o post starostky kultúrna aktivistka a poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Rattajová.

Súčasný šéf miestnej samosprávy Rudolf Kusý svoj post neobhajuje, keďže sa v jesenných voľbách uchádza o funkciu primátora Bratislavy. Mestská časť tak bude mať po troch volebných obdobiach nového starostu. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články