Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Veľké rozdiely v teplotách! Na severe Slovenska je 14 stupňov, na niektorých miestach sú piatkové teploty

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Na Slovensku sú aktuálne rozdiely v teplote vzduchu viac ako 20 stupňov Celzia, ojedinele sa ochladilo až o 15 stupňov Celzia. Na niektorých miestach vystúpila teplota na podobné hodnoty ako v piatok (5. 8.). Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.


"V našej oblasti sa vlní studený front. Za ním od severozápadu nateká chladnejší vzduch, no jeho prúdenie blokujú pohoria. Do oblastí v závetrí pohorí na juhu Slovenska sa ešte nedostal, a tak tam teplota ešte stihla vystúpiť na podobné hodnoty ako včera," približuje SHMÚ.

 

Na Slovensku aktuálne viac ako 20 °C rozdiely v teplote vzduchu, ojedinele sa ochladilo až o 15 °C Dnes sa v našej...

Posted by Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) on Saturday, August 6, 2022

Na Hornej Orave teplota klesla na 14 až 15 stupňov Celzia

V Juhoslovenskej kotline a blízkom okolí, na východe Podunajskej a Východoslovenskej nížiny sa tak podľa meteorológov oteplilo na 34 až 36 stupňov Celzia. Zároveň je za studeným frontom už chladno, na krajnom severozápade a Hornej Orave teplota klesla na 14 až 15 stupňov Celzia. "Okamžitý rozdiel v teplote vzduchu medzi juhom a severom stredného Slovenska je do 22 stupňov Celzia," podotýka SHMÚ.

Veľké rozdiely v teplotách!
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Getty Images

Spomínaný efekt vidieť aj pri porovnaní teploty vzduchu v piatok a sobotu. Kým na krajnom západe a severe je miestami o desať až 15 stupňov Celzia chladnejšie, v Juhoslovenskej kotline je teplejšie. Vyššie teploty ako v piatok však meteorológovia neočakávajú.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články