Streda, 17. august 2022. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Košice znovu trápi KORONAVÍRUS: Radikálny krok! Zakázali návštevy a zaviedli testovanie pred hospitalizáciou

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v KošiciachGaléria fotiek (2)
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach
Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice platí od tohto týždňa zákaz návštev pacientov na oddeleniach a klinikách. Zaviedli aj testovanie pacientov pred hospitalizáciou. Dôvodom je nárast počtu pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to uviedla hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.


"Chránime pacientov a zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú. Akonáhle bude epidemiologická situácia priaznivejšia, umožníme pacientom opäť návštevy," povedal riaditeľ UNLP Košice Ľuboslav Beňa. Z dôvodu zvýšeného výskytu ochorenia COVID-19 zaviedli aj povinnosť testovania pacientov na toto ochorenie pred hospitalizáciou. "Každý pacient, ktorý je prijatý na hospitalizáciu, musí byť otestovaný. Typ testu na dôkaz COVID-19 určuje lekár," dodal Beňa, podľa ktorého sú pacienti v prípade potreby testovaní aj počas hospitalizácie.

Podľa prednostu Kliniky infektológie a cestovnej medicíny (KICM) Pavla Jarčušku stúpa počet pacientov s ochorením COVID-19, ktorí sa dostávajú do nemocnice. "Pred pár týždňami sme mali hospitalizovaných do 15 pacientov, v súčasnosti je to 20 - 24 pacientov na klinike infektológie, dvaja pacienti sú na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS)," spresnil s tým, že zdravotný stav jednej pacientky si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Hospitalizovaná je na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Košice znovu trápi KORONAVÍRUS:
Galéria fotiek (2)
Zdroj: FB / Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice

"V zmysle príkazu Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR môžu byť pacienti, ktorí prišli na hospitalizáciu s iným zdravotným problémom a boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, umiestení na lôžkach tých oddelení, ktoré im vedia poskytnúť primeranú zdravotnú starostlivosť vo vzťahu k základnému ochoreniu," vysvetlila Krišková. Podľa jej slov sú v UNLP pre takýchto pacientov zriadené na oddeleniach a klinikách takzvané izolačné izby.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články