Štvrtok, 26. máj 2022. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

AKTUÁLNE Najvyšší súd rozhodol: Roberta Kaliňáka prepustil z väzby!

Robert KaliňákGaléria fotiek (1)
Robert Kaliňák
Zdroj: Topky/Jano Zemiar

BRATISLAVA - Exministra vnútra Roberta Kaliňáka Najvyšší súd prepustil z väzby. Zrušil tak napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu. Senát Najvyššieho súdu však Kaliňákovo trestné stíhanie považuje za dôvodné.


O rozhodnutí Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí informovala hovorkyňa Alexandra Važanová. "Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí v zložení z predsedu senátu Petra Hatalu a členov Juraja Klimenta a Petra Štifta rozhodol jednomyseľne tak, že napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 23. apríla 2022 zrušil a obvineného R. K prepustil z väzby na slobodu," povedala Važanová.

Senát však považuje stíhanie Roberta Kaliňáka za dôvodné vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, no sťažnostný súd nezistil u obvineného dôvody na kolúznu väzbu. "Rozhodnutiu o väzbe predchádzalo oznámenie zaujatosti zo strany všetkých členov senátu, o ktorých iný senát tunajšieho súdu rozhodol 1. mája 2022 tak, že nie sú zaujatí. Následne senát rozhodol o námietke zaujatosti podanej obvineným R. K. voči sudcovi JUDr. Klimentovi tak, že nie je zaujatý," dodala Važanová. 

Zločinecká skupina, ktorú podľa polície ovládali Fico s Kaliňákom, mala slúžiť na diskreditáciu ich politických oponentov. Spomína sa konkrétne exprezident Andrej Kiska či súčasný minister financií a expremiér Igor Matovič. O tomto všetkom vypovedal, okrem iných, aj muž z mafiánskych zoznamov, Kočnerov a  Bödörov kamarát Tomáš Rajecký. 

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články