Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

AKTUÁLNE Antonina Vadalu prepustili z väzenia: Podľa médií sa vracia do rodného mesta

Antonino VadalaGaléria fotiek (1)
Antonino Vadala
Zdroj: TASR – František Iván

RÍM/BRATISLAVA - Talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, ktorého zatkli a následne zbavili obvinení v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka, prepustili minulý týždeň na slobodu. Informoval o tom spravodajský portál talianskej verejnoprávnej televízie Rai News, podľa ktorého sa Vadala dostal na slobodu vďaka rozsudku kasačného súdu. Dôvodu prepustenia zatiaľ nie je známy.


"(V tejto veci) nebolo vydané žiadne oficiálne vyhlásenie," reagovala na otázku Angela Caruanová z oddelenia medzinárodných vzťahov talianskeho ministerstva vnútra.

Podľa denníka Il Fatto Quotidiano podnikateľ, ktorý je v údajne v kruhoch kalábrijského organizovaného zločinu známy pod prezývkou "Nino", odišiel ešte v piatok večer z väznice Lorusso a Cutugno (Casa Circondariale Lorusso e Cutugno) v Turíne, kde strávil štyri roky po tom, ako ho v roku 2019 v Benátkach odsúdili za medzinárodné obchodovanie s drogami. Väzenským strážcom údajne povedal, že sa vracia do svojho rodného mesta Bova v provincii Reggio Calabria.

Z vraždy Kuciaka ho neobvinili

Talianske médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že v marci 2018, len niekoľko dní po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, Vadalu spolu s ďalšími šiestimi Talianmi – vrátane jeho brata Bruna - zatkla slovenská polícia. Týchto Talianov Kuciak spomínal vo svojich článkoch o aktivitách talianskej zločineckej organizácie ‘Ndrangheta vo východnej Európe.      

"Pre nedostatok dôkazov však Vadalu takmer okamžite prepustili, no o niekoľko dní neskôr bol opäť zadržaný počas akcie benátskej prokuratúry zameranej proti medzinárodnému obchodu s drogami," napísal denník Il Fatto Quotidiano, ktorý dodal, že Vadala bol vo väzení za pašovanie kokaínu z Južnej Ameriky do Talianska aj na Slovensko. Dostal za to deväť rokov a štyri mesiace.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články