Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Premiér Heger má pochybnosti o dohode s Ruskom: Drsný ODKAZ Žilinkovi! Prestávam mu rozumieť

Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Premiér Eduard Heger (OĽANO) má pochybnosti v súvislosti s dohodou o spolupráci v oblasti kyberbezpečnosti, ktorej nadviazanie mal v Ruskej federácii dohodnúť generálny prokurátor Maroš Žilinka so svojim náprotivkom Igorom Krasnovom. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Upozornil, že kybernetické hrozby prichádzajú aj zo strany Ruska. Šéfovi prokuratúry podľa vlastných slov prestáva rozumieť.


"Často sa bavíme s lídrami krajín EÚ práve o narušovaní nášho kyberpriestoru a hovoríme o tom, ako sa chrániť pred hrozbami a, žiaľ, tieto hrozby prichádzajú aj z prostredia Ruskej federácie. Toto vo mne vyvoláva ešte väčšie pochybnosti," povedal na margo dohody, ktorú Žilinka avizoval po kritike jeho cesty do Ruska.

Archívne VIDEO Generálny prokurátor by mal podľa Šeligu zrušiť cestu do Ruska: Toto je prvých 7419 dôvodov prečo


Remišovej jasný odkaz pre šéfa GP: Žilinku by mali disciplinárne stíhať! Pošliapal hodnoty ľudských práv


Heger podotkol, že s krajinami, ktoré majú problém s rešpektovaním základných práv a slobôd, eskalujú vojenské napätie alebo narúšajú územnú celistvosť inej krajiny, by sme nemali oslavovať. Nateraz nepovedal, či by mal byť Žilinka disciplinárne stíhaný. Podľa vlastných slov však nerozumiem, prečo chce byť štítom v rukách opozície. Pripomenul, že jeho prvoradou úlohou je dohľad nad spravodlivosťou.

Heger vyhlásil, že ide len o rámcovú zmluvu

Na margo obrannej dohody s USA vyhlásil, že ide len o rámcovú zmluvu. "Americká armáda nemôže doviezť na Slovensko na základe rámcovej dohody nič," zdôraznil s tým, že zmluva upravuje len všeobecné podmienky a na ich základe sa bude rokovať o prípadných budúcich dohodách, ktoré sa ešte budú schvaľovať vládou a parlamentom. Podotkol, že aktuálne je na Slovensku napríklad 20 alebo 30 ruských vojakov. "Starajú sa nám o štyri lietadlá, štyri migy. Títo vojaci majú voľný pohyb po Slovensku a stojí nás to 50 miliónov eur ročne," podčiarkol.

Premiér Heger má pochybnosti
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Pripomenul, že zmluva začala vznikať už za predchádzajúcej vlády. Zdôraznil, že jeho kabinetu sa podarilo dosiahnuť lepšie podmienky aj v porovnaní s inými krajinami. Kritiku súčasnej opozície označil za pokrytectvo. Podotkol, že práve predchádzajúca vláda rozhodla o nákupe amerických stíhačiek, pričom pre ne potrebujeme zrekonštruovať letiská, na čo by mali USA poskytnúť Slovensku v zmysle dohody financie. 

Viac o téme:
ZDROJ: TASR/VIDEO: Facebook/Juraj Šeliga - Za ľudí Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články