Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Na budúci týždeň pokračuje proces so zločineckou skupinou takáčovcov

Ľubomír KudličkaGaléria fotiek (2)
Ľubomír Kudlička
Zdroj: TASR - Dušan Hein

BRATISLAVA - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku bude v utorok (7. 12.) a v stredu (8. 12.) pokračovať hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou takáčovcov a jej bosom Ľubomírom Kudličkom. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní ŠTS.


Ľubomír Kudlička začiatkom novembra pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný a odmietol skutky, ktoré mu obžaloba kladie za vinu. Obhajoba trvá na oslobodení Ľubomíra K. spod obžaloby. Dôvodom sú procesné chyby, ktoré podľa advokátov Ľubomíra K. vznikli v prípravnom konaní pri zabezpečovaní dôkazov. Podľa obhajcov obžaloba nestojí na zákonných dôkazoch. Ľubomír K. si už odpykáva 25-ročný trest odňatia slobody za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčiho v roku 2006.

Obžalobe čelí 17 ľudí, prokurátor im pripisuje viac ako dve desiatky skutkov. Všetci obžalovaní 28. októbra odmietli návrh na uzavretie dohody o vine a treste. Takáčovci čelia obžalobe napríklad z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z majetkovej trestnej činnosti, trestného činu ublíženia na zdraví, nátlaku, z trestného činu všeobecného ohrozenia, vydierania, nedovoleného ozbrojovania, krivého obvinenia či krivej výpovede.

Súd s Dušanom Kováčikom
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/ Maarty

V rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod krycím názvom Apač koncom októbra 2019 zadržali pôvodne 19 členov takáčovcov. Tí pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články