Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

KORONAVÍRUS VIDEO Premiér vydal pokyn na prijatie opatrení v súvislosti s novou mutáciou

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Facebook/Eduard Heger - predseda vlády SR

BRATISLAVA - Premiér Eduard Heger (OĽANO) vydal pokyn na prijatie opatrení v súvislosti s novým koronavírusovým variantom B.1.1.529 potvrdeným aj v Európe. O stanovisko k mutácii požiadal aj konzílium odborníkov. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.


Heger v piatok ráno hovoril o šírení nového variantu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Komisia podľa predsedu vlády odporúča pozastavenie letov na územie EÚ najmä z regiónu južnej Afriky. "Slovensko nemá priamu linku s regiónom južnej Afriky, ale napriek tomu musíme zabezpečiť ochranu obyvateľov," podotkol.      

VIDEO Premiér Heger o novom variante koronavírusu už diskutoval s Ursulou von der Leyenovou

Premiér zároveň dodal, že minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) zabezpečuje dôsledné vyhľadávanie cestujúcich, ich karantenizovanie a sekvenovanie vzoriek.

Nový variant koronavírusu obsahuje veľký počet mutácií

Vedci v Juhoafrickej republike (JAR) vo štvrtok (25. 11.) oznámili, že zistili nový variant koronavírusu obsahujúci veľký počet mutácií, a práve jemu sa pripisuje súčasný nárast v počte nakazených v krajine. Tento variant zaznamenali už aj v Botswane a Hongkongu medzi cestujúcimi prichádzajúcimi z JAR. Prvý prípad nového koronavírusového variantu zaznamenalo aj Belgicko u nezaočkovanej osoby, ktorá sa vrátila zo zahraničia.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články