Utorok, 30. november 2021. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

KORONAVÍRUS spôsobil poplach v parlamente: Poslanyňa OĽaNO je pozitívna, kolegovia reagujú! Kollár zrušil rokovanie

Poslankyňa Drábiková mala pozitívny test na koronavírus, kolegovia sa testujú.
Poslankyňa Drábiková mala pozitívny test na koronavírus, kolegovia sa testujú.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel, TASR/Michal Svítok
28.10.2021 10:00

BRATISLAVA - V parlamente si síce včera všeobecným súhlasom vydláždili cestu k piatkovému voľnu pred Dušičkami, no to ešte netušili, že dnešné rokovanie bude ohrozené a aj zrušené. V pléne sa totiž rozšírila informácia, že jedna z poslankýň bola testovaná pozitívne na ochorenie Covid-19! Táto sa skutočne potvrdila a ide o jednu z poslankýň najsilnejšieho klubu OĽaNO.


archívne video

S informáciou prišla TV Markíza len deň po tom, ako sa v parlamente poslanci venovali schôdzi o odvolávaní ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Dnes malo plénum pokračovať v nasledujúcom programe dopoludňajším rokovaním, no všetko je inak!

Test poslankyňe zalarmoval ostatných kolegov

Ide totiž o to, že jedna  z poslankýň mala byť pozitívne testovaná na koronavírus a ochorenie Covid-19. Podľa spomínaného portálu ide o Luciu Drábikovú z klubu OĽaNO.

KORONAVÍRUS spôsobil poplach v
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Kancelária odporúča poslancom využiť antigénové testy

Situácia zašla až tak ďaleko, že viacerí poslanci sa preto rozhodli pre dobrovoľné otestovanie. V tomto prípade sme oslovili aj kanceláriu NR SR. "Vzhľadom na pozitívne testovaného poslanca účastného na včerajšej schôdzi, vzhľadom na dodržiavanie všetkých princípov a opatrení a po porade s regionálnym hygienikom sa rozhodol predseda Národnej rady SR zrušiť dnešný rokovací deň. Všetky ďalšie informácie budú zaslané poslancom v priebehu tohto dňa. Preventívne sa im odporúči, aby využili antigénový test," povedala pre Topky hovorkyňa kancelárie NR SR Michaela Jurcová.

KORONAVÍRUS spôsobil poplach v
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Jej blízki kolegovia pozitívni nie sú

Z pochopiteľného hľadiska sme sa zaujímali aj o to, ako sa zachovajú jej blízki kolegovia, ktorí vedľa poslankyne sedia. Prvým, kto sa k dnešnému zrušeniu schôdze vyjadril bol prísediaci poslanec Peter Dobeš. "Lucia Drábiková sa vyjadrila, že jej bol potvrdený pozitívny test na Covid. Informovala kanceláriu NRSR. Ja som absolvoval dnes ráno test s výsledkom negatívnym, som dvakrát očkovaný, stále nosím rúško a dodržujem opatrenia," vyjadril sa poslanec Dobeš za OĽaNO.

KORONAVÍRUS spôsobil poplach v
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Podľa mediálneho tímu klubu OĽaNO má negatívny výsledok testu aj druhý prísediaci kolega Drábikovej Marek Šefčík. "Nebudeme sa vyjadrovať k zdravotnému stavu žiadneho z našich poslancov. Môžeme však ubezpečiť, že všetci členovia poslaneckého klubu, ako aj personál hnutia, ráno podstúpili testovanie, idú do domácej karantény a v blízkom čase absolvujú PCR vyšetrenie. Páni poslanci Šefčík a Dobeš majú negatívny výsledok, sú zaočkovaní a dodržiavajú nariadenia," uzavreli.


Galéria

Ilustračné foto Poslankyňa Drábiková mala pozitívny

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články