Piatok, 3. december 2021. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Tragický záver pátrania: Skúsený policajt a potápač (†61) zomrel na štrkovisku Čierna Voda

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj
21.10.2021 17:16

GALANTA - Telo 61-ročného potápača a policajta sa podarilo vo štvrtok lokalizovať po ôsmich dňoch pátrania vo vodách štrkoviska Čierna Voda v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany a Čierna Voda.


Nezvestný bol od 14. októbra, keď sa potápal v hĺbke 30 metrov s kolegom. Do pátrania sa zapojili podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej potápači z viacerých útvarov Policajného zboru aj hasiči-potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou. V pátraní aktívne pomáhali aj českí policajní potápači a okolie prehľadávali vojaci z vojenského útvaru v Seredi.

"Záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Po lokalizácii telo muža vytiahli z vody von. Na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia," uviedla hovorkyňa. Kolega zosnulého nahlásil na operačné stredisko cez linku 158  jeho nezvestnosť, keď sa pri potápaní v popoludňajších hodinách dlho nevynáral. Išlo o potápača s 30-ročnou praxou, služobne zaradeného v Krajskom riaditeľstve Policajného zboru Žilina.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články