Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

O návrhu na väzbu štvorice z akcie Mýtnik III sa bude rozhodovať v sobotu

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - O návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať štvoricu obvinených z najnovšej policajnej akcie Mýtnik III bude rozhodovať sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v sobotu (7. 8.). Ako informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, sudca začne s neverejným výsluchom a rozhodovaním o väzbe od 10.00 h.


Podľa rozpisu služieb ŠTS bude rozhodovať sudca Rastislav Stieranka. Bude rozhodovať o návrhu väzobne stíhať bývalého štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Radka Kuruca, bývalého viceprezidenta Finančnej správy (FS) Daniela Č., bývalú riaditeľku odboru právnej pomoci FS Denisu Ž. a exriaditeľku odboru verejného obstarávania FS Kornéliu Č. Prokurátor ÚŠP pre nich navrhuje najprísnejšiu kolúznu väzbu.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Ide o výlučne korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. V rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy.

Medzi obvinenými je aj bývalá šéfka FS Lenka Wittenbergerová., ktorá sa k skutku priznala. Lenku Wittenbergerovú prepustili v stredu (4. 8.) z cely policajného zaistenia. Obvinení sú tiež podnikateľ Miroslav Výboh a aj bývalý šéf FS František Imrecze.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články