Streda, 31. máj 2023. Meniny má Petrana, Petronela, Nela, zajtra Žaneta.

PRÁVE TERAZ Odsúdený Filo z Čistého dňa je už v rukách polície: Skrýval sa v Bratislave!

Jakub FiloGaléria fotiek (4)
Jakub Filo
Zdroj: Peter Pčolinský/FB

BRATISLAVA - - Päť rokov a štyri mesiace - presne toľko si má odpykať kuchár zo škandalózneho resocializačného centra Čistý deň za to, že sexuálne zneužil vtedy len 14-ročnú chovankyňu. Jakub sa však pred policajtmi skrýval.


Jakub Filo, kuchár z Čistého dňa, bol odsúdený za sexuálne zneužívanie 14-ročnej chovankyne. Do výkonu trestu sa však nechystal, polícia po ňom vyhlásila pátranie. Podľa našich informácii ho už však našla - skrývať sa mal v jednom z podnájmov v bratislavskej Vrakuni. Fila zadržali Lovci lebiek PPZ.

Jakub Filo z Čistého
Galéria fotiek (4)
Zdroj: minv.sk

Bol to práve prípad Fila, ktorý odštartoval tortúru okolo resocializačného dňa Čistý deň. Ten prevádzkovali manželia Tománkovci, ktorí mali blízko aj k dnes už odsúdenému mafiánovi Marianovi Kočnerovi. 

PRÁVE TERAZ Odsúdený Filo
Galéria fotiek (4)
Zdroj: SITA/Martin Havran

"Zavolal ma na cigu, že nech si idem zapáliť a vlastne potom prišiel za mnou na izbu a vyspala som sa s ním. Povedal, že tam budem mať nejaké výhody," hovorila vtedy chovakyňa Natália, ktorú Filo sexuálne zneužil. "Tak on mi povedal, presne si to pamätám, že bude chodiť Ježiško, keď budem dobrá," dodala.

V kauze Čistý deň išlo o to, že namiesto toho, aby sa drogovo závislé deti liečili v ústave, mali im byť podávané omamné látky a mali byť sexuálne zneužívané. Vtedajšie vedenie - Zuzana Miková Tománková a Peter Tománek - potvrdili aj to, že ich zverenkyňa Natália mala sex s Filom. Tvrdili však, že dobrovoľne. V roku 2017 z centra ušli dve chovankyne a podali na resocializačné zariadenie trestné oznámenie.

PRÁVE TERAZ Odsúdený Filo
Galéria fotiek (4)
Zdroj: Foto: Sme rodina

PRÁVE TERAZ Odsúdený Filo z Čistého dňa je už v rukách polície: Skrýval sa v Bratislave!

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články