Sobota, 4. december 2021. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Budú z nás bezdomovci?!

Z krásneho pavlačového domu na Blumentálskej ulici 7 je ruina a nájomníci bývajúci v ňom sú zúfalí.
Z krásneho pavlačového domu na Blumentálskej ulici 7 je ruina a nájomníci bývajúci v ňom sú zúfalí.
Zdroj: Nový Čas
20.02.2008 10:30

BRATISLAVA - Už desať rokov žijú obyvatelia reštituovaných domov v strachu a neistote! Nájomníci domu na Blumentálskej 7 sa však boja aj o svoje zdravie. Ich byty sú v katastrofálnom stave. Majiteľ domu sa podľa nich o dom nestará.


Situáciu navyše komplikuje i plánované ukončenie regulácie nájomného, ktoré zrejme vyženie mesačné ceny za bývanie do desaťtisícových súm. Dom na Blumentálskej ulici po revolúcii reštituovala od mesta rímskokatolícka cirkev. „V bytoch je pleseň a problémy sú s celou infraštruktúrou. Bojíme sa o naše životy. Bývalý farár odmietal s nami komunikovať a byty nám odkúpiť nedovolil,“ sťažujú sa nájomníci. Podľa správy hygienika sú bytové priestory naozaj v nevyhovujúcom stave. „Farnosť sa snažila zabezpečiť opravy, na ktoré boli prostriedky.

Zákon nepredpisuje, koľko investícií a aké sa tam majú urobiť,“ uviedol tajomník biskupského úradu Tibor Hajdu. Nájomníci však žiadajú čo najrýchlejšiu nápravu. „Dom nám bol zverený v katastrofálnom stave a s nulovým fondom opráv. Po revízii zariadení sme sa dohodli s farnosťou na pláne opráv. Začneme tento rok,“ hovorí Marián Podoba, konateľ spoločnosti SEM. Podobná situácie je i v ďalších reštituovaných domoch. Ich obyvatelia preto plánujú dnes dopoludnia protestné zhromaždenie pred Úradom vlády.

Galéria

Čo k tomu dodať? Zlatica Tondelová ukazuje, ako

Nástroje k článkuZDROJ: Nový Čas
FOTO: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články